Страховики США з запізненням запропонували домовласникам захист від падіння цін на нерухомість

Американські страхові компанії почали активну продаж полісів, які захищають власників від падіння цін на будинки. Однак вони мали сенс 5 років тому, а сьогодні ж від них немає ніякої користі.

У вересні нинішнього року американські страхові компанії почали активні продажі полісів, що покривають ризик падіння цін на житло, повідомляє Bloomberg. Середня вартість договору страхування становить 20 доларів в місяць на кожні 100 000 доларів вартості будинку. Страховик виплачує обумовлену суму, якщо власник нерухомості продасть її дешевше від ціни покупки.

Представник страхової компанії EquityLock Solutions Томас Агресті заявив, що виплата страхової суми можлива в разі падіння регіональних цін на житло нижче обумовленого рівня. Страховики оцінюють динаміку ринку по зміні індексу Кейса-Шиллера. Статистичні дані Федерального агентства з фінансування житла також є підтвердженням страхового події.

Виплата на основі статистичних даних проводиться навіть у тому випадку, якщо власник продає будинок з прибутком. Пан Агресті вважає, що страхування від падіння цін на житло поверне впевненість покупцям і існуючим домовласникам. Вони отримають захист від ринкових потрясінь, зможуть уникнути конфіскації житла за несплату за кредитом.

Кетлін Келлі з міста Визалия, Каліфорнія, могла б вигідно продати свій будинок сьогодні, якщо б купила страховку від падіння цін чотири роки тому. Пані Келлі розповіла в телефонному інтерв’ю Bloomberg, що страхові компанії запізнилися на п’ять років. Вони повинні були продавати поліси під час ринкового буму.

Кетлін Келлі працює банківським клерком. Вона стикається з домовласниками, купують страховку від падіння цін. Люди бояться обвалу ринку, тому оформляють договору страхування. Страховики заробляють на цьому без особливого ризику, оскільки нове падіння ринку вже малоймовірно, каже експерт.

Головний економіст ріелторської фірми Zillow Стен Хамфріс підтвердив низьку ймовірність нового ринкового обвалу в США. Пан Хамфріс впевнений, що страхові компанії вибрали правильний час для продажу полісів від падіння цін. Вартість житла вже знизилася, ринок почне відновлення в наступному році, стверджує фахівець.