Страховка від недобудови може стати потужним аргументом для вкладень у житло, – експерт

Страховка від недобудов і довгобудів може стати сильним стимулом для того, щоб українці впевнено могли вкладати кошти в будівництво житла.

Про це сказав Радник Голови Верховної Ради України Ігор Лисов, передає unn.com.ua.

Сьогодні пропозиція страхових компаній страхувати українців від довгобудів дуже актуально, сказав він.

Лисов наголосив, що це дуже вдала ідея.

«І якщо це дійсно буде працювати, то ми не будемо мати близько декількох сотень ошуканих вкладників. Крім того, це може стати досить потужним аргументом для того, щоб люди могли впевнено вкладати кошти в житло і не боятися», – сказав Радник Голови Верховної Ради України.

Не так давно окремі страхові компанії вже почали звертатися до забудовників Києва з пропозицією продавати страхування від несвоєчасного введення в експлуатацію житлового будинку або повного заморожування будівництва.

Варто відзначити, що страховка такого типу має два види страхових ризиків і страхового покриття.

Перший передбачає затримку введення в експлуатацію до 6-8 місяців в залежності від умов договору. У такому випадку страховик зобов’язується компенсувати інвестору гроші за проживання (оренда житла).

Другий ризик, який покриває страховка, це повне заморожування будівельного проекту або затримка введення в експлуатацію будинку на строк більше 8-9 місяців.

У цій ситуації страхова компанія обіцяє повністю повернути інвестору вкладені в будівництво гроші. Однак при цьому права на квартиру переходять страховику, який рано чи пізно поверне собі ці гроші після добудови будинку.