Столичний ринок оренди офісних приміщень пожвавився

Цієї осені, експерти ринку відзначають активність в оренду офісних приміщень Києва.

Літній сезон був досить пасивним в плані інтенсивності оренди офісних площ. З приходом осені ситуація дещо змінилася. Склалася ситуація пояснюється закінченням сезону відпусток.

З початку осені великим попитом користуються об’єкти, що відносяться до класу «економ», площею від 27 до 150 кв. м, розташовані в таких районах столиці, як Шевченківський (близько 23%), Печерський (більше 19%) та Голосіївський (15%).

Найменшим попитом користуються офіси, розташовані в Деснянському, Оболонському та Святошинському районах (1% – 5% від загального попиту).

На даний момент переважають пропозиції щодо здачі офісів площею від 25 до 71 кв. м – 28% від загальної частки ринку. Офіси площею від 72 до 150 кв. м займають 27% ринку. Найменше на ринку представлені об’єкти площею до 25 кв. м це 14 % ринку і від 151 до 250 кв. м це 13 %.

Слід також зазначити, що у вересні-жовтні спостерігається тенденція до зниження середньої заявленої орендної плати офісних приміщень. Так, у вересні цей показник знизився майже на 3% і склав близько 20 доларів за кв. м.

Вибираючи офіс, наймачі основну увагу приділяли його місця розташування, рівня та якості ремонту і юридичним статусом власника (платить ПДВ чи ні), а також можливості надання юридичної адреси.