Стіни шостого та сьомого поверхів Цуму знаходяться в критичному стані

Компанія ЕСТА Холдинг запросила фахівців Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій для проведення додаткового обстеження міцності несучих конструкцій та стін огорожі шостого та сьомого поверхів будівлі Цуму. В результаті детального обстеження технічний стан конструкцій стін шостого та сьомого поверхів Цуму визнано критичним.

Крім того, ймовірність подальшого погіршення стану стін під час експлуатації є дуже високою.

«Під час обстеження виявлено ряд недоліків конструктивних рішень, дефектів та пошкоджень фасадних стін на рівні шостого та сьомого поверхів будівлі Цуму, які створюють загрозу безпеці виконання робіт з реконструкції і ставлять під питанням можливість використання елементів цих стін у реконструйованій будівлі», – йдеться в звіті НДІБК.

Згідно з висновками НДІБК, стіни шостого та сьомого поверхів виконані з цегли і розчину низької якості і володіють недостатньою міцністю. Це робить ймовірність обвалення шостого та сьомого поверхів, побудованих в 1952 році, дуже високою. НДІБК рекомендує розглянути можливість розбору шостого та сьомого поверхів на час реконструкції з подальшим їх відновленням в ідентичному вигляді.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України в свою чергу також рекомендує розглянути можливість демонтажу частини фасадних стін будівлі Цуму на рівні шостого та сьомого поверхів при виконанні робіт з реконструкції в цілях безпеки. Для додаткового обстеження були запрошені фахівці МНС, які у звіті констатували: «Під час огляду фасадних стін шостого та сьомого поверхів встановлено, що стіни самонесучі і мають наскрізні тріщини, при цьому окремі їх ділянки непридатні для експлуатації». Також у звіті МНС кажуть, що стіни шостого та сьомого поверхів не відповідають чинним пожежним нормам.

«Головний пріоритет під час будь-якого будівництва – це безпека мешканців міста та робочих на будівельному майданчику», – говорить Сергій Данилюк – директор з будівництва компанії ЕСТА Холдинг. – Проведені обстеження показують, що стан ділянок стін шостого та сьомого поверхів є критичним. Це змушує внести корективи в процес реконструкції Цуму. Нам дуже важливо зробити ЦУМ безпечним для його майбутніх відвідувачів і привести всі збережені і восстановляемые конструкції у відповідність з діючими будівельними нормами України».

Компанія ЕСТА Холдинг прийняла рішення про те, що для якісної і безпечної реалізації проекту необхідно розібрати стіни 6 і 7 поверхів Цуму з подальшим відновленням їх в ідентичному вигляді.

Найбільш характерні елементи шостого та сьомого поверхів Цуму (облицювальна плитка, елементи декору і т. д.) будуть законсервовані для їх використання під час відновлення. Цей проект буде розроблений інститутом «Укрндіпроектреставрація» і пройде всі необхідні узгодження в уповноважених державних органах.

Проект «Реконструкція Київського Цуму з реставрацією головних фасадів» був погоджений у Міністерстві культури України (лист від 27.11.2012 р. та лист від 19.12.2012 р.). Дозвіл на виконання ремонтно-реставраційних робіт фасадів будівлі Цуму було видано Головним управлінням охорони культурної спадщини КМДА 09.04.2013 р.

У травні 2013 р. компанія ЕСТА Холдинг розпочала зводити масивні металеві конструкції, які будуть утримувати зовнішні стіни будівлі протягом усього періоду реконструкції. Ці роботи будуть закінчені в кінці червня 2013 р. і буде розпочато будівництво «нульового» циклу.

В результаті реконструкції група ЕСТА планує збільшити загальну площу Цуму вдвічі – до 37 740 кв. м, і побудувати підземну парковку на 180 місць за рахунок використання території внутрішнього двору, а також підземного простору. Всі конструкції Цуму за винятком фасадів будуть розібрані – головні фасади будівлі, споруди 1939 і 1952 років будуть укріплені, відреставровані і збережені в незмінному вигляді.

Після закінчення реконструкції ЦУМ збереже традиційний формат універмагу, куди будуть залучені професійні оператори з хорошим розумінням ринку, демократичною ціновою політикою і широким асортиментом. На двох підземних рівнях розміститься парковка; з першого по шостий поверх – чоловічий, жіночий, дитячий одяг та товари для дому, а дах з оглядовою терасою буде відведена під кафе і ресторани. Також проектом передбачено продовольчий відділ.