Ставки добової оренди житла в Харкові після Євро-2012 знизилися в 3 рази

У серпні ставки подобової оренди квартир у Харкові знизилися в порівнянні з червнем у 3 рази.

Про це повідомила керівник компанії «ХАН (Харківське агентство нерухомості)» Світлана Якимова.

За її даними, різке зниження вартості добової оренди квартир у Харкові розпочалося на початку липня, після завершення Євро-2012.

Однак, якщо в червні однокімнатну квартиру можна було зняти в середньому за 560 грн. в добу, то вже в липні орендні ставки впали до 210 грн. У серпні знову знизилися і на даний момент складають 185 грн.

Зниження вартості оренди в 3,5 рази відбулося в сегменті двох – і трикімнатних квартир. Тобто, з 730 і 1050 грн. у червні вартість оренди житла знизилася до 210 і 320 грн. у серпні. На даний момент на ринку оренди квартир у Харкові експерти відзначають сезонне затишшя.

За словами С. Якимової, найбільшим попитом у сегменті подобової оренди користуються квартири з євроремонтом та авторським дизайном в центрі, а також спальних районах міста з розвиненою інфраструктурою та гарною транспортною розв’язкою.

Керівник Харківського агентства нерухомості також зазначила, що в літній період ставки добової оренди житла традиційно зменшуються із-за зниження попиту. Восени і взимку, навпаки, попит на добову оренду підвищується.

Якимова прогнозує, що вже у вересні 2012 року відбудеться подорожчання подобової оренди житла на 3-5%, а до кінця поточного ще на 5-7%.