Стан вітчизняного ринку нерухомості: чого слід очікувати?

Після утихнувшего ажіотажу, пов’язаного з Євро-2012, який охопив ринок нерухомості в його ключових для чемпіонату сегментах – готельної та житлової, ринок знову розбурхують гучні ув’язнення, але вже про майбутній обвал цін на житлову нерухомість.

«На сьогоднішній день, за станом на початок серпня 2012, для таких гучних висновків, як «обвал цін на житлову нерухомість, підвищення цін на новобудови восени, очікування досягнення українським ринком нерухомості свого дна» – на думку директора компанії «Build and Live Development» Розпусного Віктора Михайловича,- «повинні бути вагомі та об’єктивні аргументи, засновані на дослідженнях всіх сегментів ринку, на основи-основ економічної теорії, а також об’єктивного аналізу ситуації не тільки на ринку нерухомості, але і в країні в цілому.За останні півроку – рік ціни і обсяги продажів і на первинному і на вторинному ринках у всіх сегментах нерухомості – відносно стабільні. Те, що відбувається на сьогоднішній день на ринку нерухомості – є сезонним коливанням цін. Сезонні коливання мають місце кожен рік і характеризуються незначним зростанням або падінням попиту».

Варто відзначити, що в цьому році на ринку продажу житлової нерухомості коливання мінімальні – близько 5-15%, що відповідає в економ класі близько 50$ за кв. мі до 300$за кв. м. в класі преміум. Коли як в попередні годыколебания доходили до 20-35% (економ клас 200$ і преміум клас 1000$ за кв. м.).

За перше півріччя 2012 року, крім сезонних, мали місце і поточні незначні коливання цін у різних сегментах ринку нерухомості – житловому, торговому, офісному та складському. Однак, ці коливання абсолютно незначні, і серйозних і вагомих впливів на клімат ринку не мають.

«Якщо слідувати заявою аналітиків про прийдешній обвал ринку, то слід чекати обвалу экономикив цілому. Падіння цін на нерухомість не відбувається саме по собі» – стверджує Віктор Распутний. «Ринок нерухомості (аце – не тільки житло, це – офісні, торгові, складські площі, котеджні, готельні та виробничі об’єкти) не може бути основоположним чинником для зміни економічної ситуації в країні, він є лише її відображенням. І за логікою, спочатку відбувається общиеизменения, а потім на події реагує ринок нерухомості падінням або зростанням цін. Однак, на наше тверде переконання, найближчим часом моделювати економічну ситуацію в країні і на ринку нерухомості в тому числі будуть майбутні в жовтні 2012 року в Україні вибори». До виборів зміни економічної ситуациив стані не допустять і всі сили будуть направлені на те, щоб економіка і ринок нерухомості були стабільними або навіть з позитивним приростом.

Тому, в компанії «Build and Live Development» вважають, що до ноябрясущественных катаклізм не повинно статися – це перевірено не одними виборами. А якщо теоретично припустити, що в економіці країни може статися спад після виборів, то ринок нерухомості відреагує на ситуацію не раніше, ніж у січні-лютому майбутнього року. А оскільки саме на ці місяці припадає сезонне затишшя по операціях купівлі-продажу комерційних і житлових площ, то при оптимістичному настрої, катаклізми на ринку можна буде списати саме на це.