Стали відомі причини падіння обсягів будівництва в Україні

Основними причинами зниження обсягів будівництва в Україні є скорочення іпотечного кредитування і нестабільна фінансова ситуація в країні.

Про це заявив директор аналітичного департаменту компанії Pro-Consulting Олександр Соколов.

Він зазначив, що зараз у населення обмежений доступ до кредитних ресурсів, відповідно знижується попит на житло.

Соколов додав, що в минулому році відсотки по кредитах продовжили збільшуватися і на даний момент складають близько 22-25% річних. Він також підкреслив, що при відсутності фінансування, будівельні компанії не можуть закінчити вже розпочаті проекти, залишаючи їх на стадії довгобудів.

Експерт зазначив, що якщо держава не запустить хоча б кілька ефективних програм розвитку будівництва та підтримки кредитування населення, обсяги будівництва продовжать своє падіння.

У результаті на ринку нерухомості великі гравці збережуть свої позиції, а для дрібних забудовників такі тенденції будуть означати скорочення або повне припинення діяльності, підсумував Соколов.

Нагадаємо, в 2012 році в Україні виконано будівельних робіт на загальну суму 62,3 млрд. грн., що становить 86,2% від обсягів будівельних робіт, вироблених в 2011 році. Таким чином, скорочення склало 13,8% в порівнянні з торішніми показниками.