Собівартість будівництва по Києву коливається від 5 до 8 тис. грн/кв. м

Сьогодні собівартість зведення будівельних об’єктів в середньому по Києву коливається від 5 до 8 тис. грн/кв. м. В теж час найдорожче обходиться зведення будинків в центральній частині міста.

Про це розповів генеральний директор девелоперської компанії “Омокс” Олексій Кулагін.

За його словами, собівартість будівництва компанії “Омокс” досить висока і становить 6,2 тис. грн/кв. м при середній ціні по Київській області в 5 тис. грн/кв. м.

Кулагін зазначає, що це пов’язано з великими витратами на будівництво інженерної інфраструктури — комунікацій. На них компанія витратила близько 280 млн грн. за словами фахівця, такі комунікації розраховані на місто з населенням 100 тис. чол.

Він також зазначив, що спочатку компанією повинні були внесені інвестиції, пайова участь яких складало лише 16%. Однак криза внесла свої корективи. У підсумку, компанія профінансувала 97%

Кулагін також розповів, що працювати на об’єктах у центрі міста можна тільки в першу зміну, а поставляти будматеріали – виключно у другу. Часто доводиться завозити на майданчик сухі суміші, розводити які припадає на місці. А це ще більше здорожує будівництво. Більш того, після підвищення мінімальної заробітної плати на 40%, один квадратний метр житла відразу ж збільшився в ціні на 7%.