Скільки платять за комунальні послуги в елітних житлових комплексах?

Вартість комунального обслуговування найпрестижніших житлових комплексів на 40-50% вище, ніж в інших житлових будинках.

Як повідомляє svdevelopment.com сьогодні за обслуговування 1-кімнатної квартири в новому елітному будинку, де створена своя обслуговуюча організація, прийдеться викласти крім оплати за лічильниками, близько 1 000 грн. в місяць.

Найчастіше, це і стає причиною відмови від покупки квартири в престижному комплексі, на користь будинків, які знаходяться на обслуговуванні комунального Жеку.

Що стосується ринку нерухомості Києва, то тут вартість квадратного метра в старому будинку типу “хрущовки” або “чешки” вище на 30-40%, ніж в новобудові. При цьому комунальне обслуговування в престижному житловому комплексі майже в 2 рази дорожче, ніж в старому будинку.

Якщо порівняти з європейськими країнами, то там ситуація зовсім протилежна. Приміром, у Берліні 2-кімнатну квартиру в будинку старої забудови можна купити всього за 18-25 тис. євро. У теж час, житло в новобудові в тому ж районі буде коштувати від 50 тис. євро. Але ціна на обслуговування у новому будинку буде нижче в 2-3 рази, ніж у старому. В Берліні за послуги в будинку старої забудови доведеться викласти від 350 до 850 євро в місяць.