Скільки коштує втекти з «мурашника»?

Початок літнього сезону в Україні ознаменувався підвищеним попитом на оренду будинків. Люди прагнуть провести теплі дні на природі, а тому тимчасово переїздить з тісних квартир в приватні будинки та дачі.

Аналітики Slando відстежили, які зараз є пропозиції на ринку, а також, скільки буде коштувати провести літо у власному дворі.

Українці можуть обирати будинки та дачі на будь-який смак і товщину гаманця. Так, серед оголошень Slando можна зустріти пропозиції вартістю від кількох сотень до кількох сотень тисяч гривень за місяць проживання. На вибір доступна нерухомість для пасивного відпочинку, з саунами і басейнами, або ж для любителів свіжої зелені, з власними городами і теплицями.

Близько 60% пропозицій оренди в Україні надходить всього з трьох регіонів. Так, на Крим та Одеську область припадає 15% всіх оголошень, а на Київ і область – 30%. Тут же розташовані і найдорожчі пропозиції. Так, у Конча-Заспі шикарний будинок площею 940 м2, розташований на ділянці 53 сотки, пропонують орендувати за 285 тисяч гривень в місяць. І подібних пропозицій чимало. Тільки в київській області здається понад 50 будинків, орендна плата за які перевищує 100 тисяч гривень у місяць.

Приблизно така ж кількість будинків в цьому регіоні, які можна орендувати дешевше 1 000 гривень в місяць. Але найпопулярніший цінник в Києві і області – до 5 000 гривень. Таких пропозицій трохи менше третини. Кожен четвертий будинок здається за 10-20 тис. грн., а кожен п’ятий – за 20-50 тис. гривень на місяць.

Що стосується України в цілому, то більше половини будинків здається в оренду менш ніж за 3 000 гривень:

При цьому третина здаються будинків на площі менше 100 м2. Об’єкти від 100 м2 до 200 м2 пропонуються в 27% оголошень, а від 200 м2 до 350 м2 – 25%. Споруди площею понад 350 м2 займають 15% від загального числа пропозицій. А в кожному десятому зданим будинку є басейн.