Скільки коштує відремонтувати житло в Іспанії?

Придбати житло в Іспанії, постійно платити за комунальні послуги – це ще далеко не всі необхідні витрати на нерухомість. Аналітики компанії Red Feniks, спробували визначити, скільки ще грошей виймає з кишень власників їх власність?

Виявилося, що більше за інших доводиться потратиься жителів Мадрида. Тут за ремонтні роботи, які необхідно проводити періодично, а також за супутні послуги доводиться платити приблизно на 11% більше, ніж, наприклад, в Барселоні.

Якщо ви купили квартиру або оселилися в ній на правах орендаря, без послуг малярів, столярів і водопровідників вам не обійтися. Стоїть весь цей сервіс у столиці на 21-28% більше, ніж в Барселоні.

Ціна лише одного виклику сантехніка становить в середньому 48 євро в Мадриді або 34 євро в Барселоні. За приїзд на місце столяри вимагають в Мадриді 53 євро. В Барселоні – 38 євро. Різниця, як бачимо, відчутна. За словами аналітиків, чи не єдині фахівці-ремонтники, які в Мадриді і Барселоні оцінюють свою працю приблизно однаково – це електрики. Різниця у вартості послуг становить не більше 15%. Також невелика різниця у вартості роботи фахівців з монтажу меблів. У столиці Іспанії прийнято платити їм 100 євро, в Барселоні – в середньому 97 євро.

Але більше всього «не пощастило» власникам будинків. Зазвичай їх стіни треба фарбувати ззовні. У Барселоні така робота коштує 5,5 євро за квадратний метр, а в Мадриді – 7 євро. Помножившпи периметр звичайного будинку на висоту стін, ми побачимо, що така операція коштує не одну тисячу євро.