Скільки коштує відпочинок в Криму влітку-2013

Відпочити цим літом на кримському узбережжі коштує від 50 гривень з людини за ліжко. За ці гроші власники житла пропонують постояльцеві місце в кімнаті без особливих зручностей і кондиціонера.

Кімнати з вигодами вже обійдуться наймачам від 100 гривень на добу, повідомляють аналітики сайту приватних оголошень Slando.

Ціни на добову оренду житла в Криму в цьому році практичні такі ж, як і в минулому. Найдоступніші пропозиції стартують від 50 гривень з людини у приватників і від 100 гривень в пансіонатах. При цьому за ці гроші майже неможливо знайти пропозиції з вигодами у кімнаті і кондиціонером. Харчування також за окрему плату.

Зняти кімнату в Криму з двома спальними місцями, зручностями, відносно новими меблями і кондиціонером обійдеться вже щонайменше 150 гривень за добу. І це у відносній віддаленості від моря. Наприклад, в Орлівці під Севастополем, кімната в приватному будинку в 15 хвилинах ходьби від моря пропонується за 200 гривень на добу.

На популярних курортах ціни можуть перевищувати мінімальні в кілька разів. А в липні і серпні вартість проживання виростають ще в середньому на 10-20%.

Якщо підсумувати витрати на відпочинок в Криму, то отримана сума буде приблизно відповідати вартості путівки в тризірковий готель у Туреччині. Наприклад, якщо пара з Києва вирушить на тижневий відпочинок у Крим, то на проїзд у поїзді (плацкарт), проживання без зручностей і убоге харчування вони витратять понад 2000 гривень за тиждень. І це не враховуючи додаткові витрати на розваги, екскурсії і т. д. Відпочинок з відносним комфортом (кімната на двох з новими меблями, технікою і кондиціонером) і поїздкою в купе обійдеться вже, мінімум, у 4200 гривень. Якщо летіти в Крим літаком, то бюджет на відпочинок перевалить за 5000 гривень.

При цьому тижневий відпочинок у Туреччині обійдеться від 2500 гривень з людини. У цю вартість включено: авіапереліт, трансфер, страхівка, проживання в тризірковому готелі з харчуванням за схемою «все включено» (all inclusive) та вечірня анімація. Тижневі путівки в єгипетські готелі класу «три зірки» стартують від 3200 гривень з людини. Таким чином, різниця у вартості між відносно комфортним відпочинком у Криму та на курортах Туреччини практично відсутня.

Станом на середину червня на Slando пропонують понад 25 тис. квартир, 3,2 тис. кімнат і 6,5 тис. будинків на знімання в Криму.