Скільки коштує побудувати бункер і де найкраще його замовити?

Журналісти знайшли підприємців, які розповіли, у скільки обійдеться бункер з роскошествами і без, і в якій частині світу його краще всього будувати.

Щодня в мережі з’являються статті, новини, інтерв’ю на тему, яка всіх хвилює – кінець світу. Буде чи ні, побачимо. Залишилося не так довго чекати – всього два тижні. А ось хто це вирішив заробити, журналісти газети “Сегодня” поцікавилися зараз.

Оренда, будівництво бункерів – такі оголошення можна зустріти на спеціалізованих порталах і всі пропонують свої варіанти. Ми зв’язалися з тими, хто розміщує подібні оголошення і з’ясували, скільки це коштує, і головне – чи справді можна пережити кінець світу в бункері.

Один з будівельників, Іван, пропонує побудувати бункер за ціною від 4 000 доларів за квадратний метр. Зводити подібні споруди він почав ще в 2005 році. Особливого ажіотажу перед кінцем світу підприємець не помітив. На його думку, будівництво такої споруди досить дорого обійдеться, і таке задоволення не кожному по кишені. «Типовий бункер» Іван описує як «залізобетонну коробку, укомплектована сучасними інженерними системами життєзабезпечення, незалежними від зовнішніх джерел живлення до року». Про те, якими можуть бути зручності та дизайн укріпленого споруди, чоловік відповідає коротко і просто: «скільки грошей, стільки пісень». Другий співрозмовник сказав, що наскільки відрізняються будинку за 20 000 і 20 000 000, настільки будуть відрізнятися і бункера, вся справа в ціні і побажання замовника. Але конкуренції на ринку немає, оскільки не всі готові братися за таку складну роботу. Причини, за якими підприємці починають будувати бункери, різні. Наприклад, один із спеціалістів розповів, що на будівництво бункерів його надихнув фінансова криза, тобто припинилося кредитування, зупинилося більшість будівництв і потрібно було терміново шукати роботу для виживання фірми.

Як виявилося, замовляли бункера і раніше. Серед замовників в основному забезпечені сімейні люди. За словами Івана, клієнти воліють не обговорювати зі своїми знайомими будівництво такого неординарного об’єкта, а тим більше кому-небудь розповідати про те, де він знаходиться. На питання про те, чи захистить цей бункер у разі апокаліпсису, будівельник відповідає: «Так, він захистить від кінця світу (умовно на 1 рік), а що далі?!».

Переглядаючи безкоштовні оголошення на Slando, ми знайшли більш оригінальна пропозиція: «Продам місце в бункері колишнього командного пункту ракетних військ». Виявилося, що укріплене спорудження знаходиться в Сибіру. Дмитро, власник оголошення, розповів, що при виборі, де інвестувати в будівництво бункера, відштовхувався від численних пророкувань, в яких зазначалося, що Західна Сибір не постраждає.

Кінець світу за версією Дмитра – просте відключення електрики на кілька тижнів, після чого на вулиці вийдуть мародери, які будуть вбивати за шматок хліба». Від цього, як запевняє наш співрозмовник, його бункер захистить на сто відсотків. Укріплене будова може витримати пряме попадання ядерної боєголовки. А запасів їжі і повітря вистачить на два роки. З цікавих «фішок» бункера – спеціальна система, яка дозволяє вирощувати свої овочі та зелень. Для розваги в укріпленому спорудженні є бібліотека, спортивна кімната і більярдні столи.

До зовнішнього оформлення бункера Дмитро підійшов з особливою увагою, він стверджує, що: «Хоч дизайнерського ремонту і немає, але все пофарбовано, поклеено, з урахуванням колірної гами і рекомендацій психологів».

Нещодавно повідомлялося, що відома українська співачка Ірина Білик разом із друзями зустрінуть кінець світу у власному бункері.