Скільки йде на комуналку у мешканців «хрущовки», «панельки» та новобудови?

За комуналку у новобудовах деруть в рази більше, ніж в старих будинках.

Власникам квартир в новобудовах квартплата обходиться дорожче із-за красивих газонів і охорони. Мешканці “хрущовок” економлять на такій розкоші.

Різниця між рахунками киян за комунальні послуги може досягати 500-1000 грн в залежності від кількості прописаних і площі квартири. Але ще один фактор серйозно коригує суму – це плата за інфраструктуру в престижних житлових комплексах. “Газета Київська” порівняла, скільки йде на комуналку у мешканців трикімнатної “хрущовки”, “панельки” та новобудови.

Трикімнатна в “Хрущовці” – від 630 грн

Секретар Марія Лаврова (42 роки) живе з чоловіком у трикімнатній квартирі по вулиці Космонавта Комарова. Всі комунальні послуги родина оплачує вчасно.

– Я завжди намагалася не допустити заборгованості, оскільки потім важче погашати, так і не позбудешся від ярлика “борг” до перерахунку. Оплачую рахунки до 20-го числа кожного місяця, щоб отримати знижку. Так, у серпні я зекономила 44,90 грн.

Жінка показала квитанцію на оплату компослуг за поточний місяць: на утримання будинку та прибудинкової території нараховано 151,09 грн. Марія Михайлівна нарікає, що тариф за утримання будинку та території дещо завищений. І якщо роботу двірників вона хвалить, то чистота сходових майданчиків – під питанням. А ще є претензії до Жеку: його працівники не завжди реагують на скарги.

Чимало, за словами киянки, “витягує” з гаманця електроенергія: 50-60 грн щомісяця. Марія кожен день користується хлібопічкою і через день пилососить після “навали” онуків. До того ж завжди включений телевізор і DVD з мультиками.

– Я вже купила 3 економні лампи з тонким цоколем під софіти в кухню, де проводжу найбільше часу, – пояснює співрозмовниця. – За них довелося викласти більше 100 грн. Решта 11 ламп поміняю поступово.

За трикімнатну в “панельці” – 823,22 грн

Ігор Лопатин (35 років) живе у трикімнатній квартирі на вулиці Половецькій з дружиною Ларисою та двома дітьми. На дорожнечу комунальних послуг особливо не скаржиться, але деякі тарифи вважає завищеними щодо якості надання послуг.

– За свою квартиру викладаю кругленьку суму. Утримання прибудинкової території обходиться в 282,38 грн, опалення – 245,30 грн. Крім цього телефон за місяць обходиться в 38,50 грн, а домофон – 15 грн, та світло ще 40 грн. Електроенергію ми не витрачаємо даремно і змінили звичайні лампи на економні.

За кожне звернення в ЖЕК (щоб усунули неполадки, замінили протікає трубу) Лопатіни змушені платити окремо і самі купувати матеріал. У конторі повторюють свою коронну фразу: мовляв, із-за того, що заборгованість по будинку, на закупівлю матеріалів коштів немає.

Лопатин каже, що найближчим часом сім’я планує поставити лічильники на воду і газ. А поки економія (100 грн) виходить тільки завдяки бабусі Ігоря – учасниці бойових дій.

Трикімнатна в новобудові – 930,68 грн без урахування опалення

Тамара Лавринець живе з сином по вул. Голосіївської в ЖК “Голосієво”. Новий 25-поверховий житловий комплекс заселений відносно недавно. За словами жителів, квадратний метр вважався найдорожчим, зате його обслуговування обходиться в копієчку.

– За одне тільки утримання будинку та прибудинкової території кожен місяць ми платимо 600,20 грн. Сюди входить прибирання прилеглої території, сходових майданчиків, наведення краси біля під’їзду: підтримання у робочому стані дитячої площадки, поля для міні-футболу, майданчики для вигулу собак та інше. Природно, нікого не стосується, користуємося ми всіма послугами чи ні. Далі: за холодну воду по лічильниках ми платимо 57,81 грн, а за користування гарячою водою виходить 68 грн. За світло в цьому місяці вийшло 110,00 грн – дорого так тому, що у нас немає газових печей, а тільки електричні, оскільки в будинку 25 поверхів. Навіть за табличку з назвою вулиці і номером будинку приходить квитанція – хоча оплата там символічна (менше 5 грн в місяць), але важливий сам факт. Всього набігає 915 грн, без урахування знижки 25% за пільгу для “дітей війни”.

Але ці цифри без урахування плати за опалення в сезон. За словами Тамари Петрівни, в минулому році за обігрів доводилося платити близько 800 грн в місяць. І хоч на температуру в квартирі скаржитися гріх, але по кишені все ж б’є, коли разом за все потрібно викласти близько 2 тис. грн. Економити складно: лічильники на тепло мешканець може поставити, але – тільки тієї фірми, з якою укладено договори у забудовника. А прилад у них коштує близько 4,5 тис. грн.

Кияни оплачують полив рослин і зовнішнє миття вікон

Мешканці елітних будинків скаржаться, що доводиться платити ледь не за повітря. Наприклад, у деяких нових РК мешканці викладають за обслуговування близько тисячі гривень, оплачуючи зміст озер, тенісних кортів та іншої інфрастурктури.

За даними директора з маркетингу компанії SV Development Володимира Степенко, власники київських новобудов кожен місяць викладають з сімейного бюджету від 200 грн до 2,5 тис. грн тільки за утримання будинку і прибудинкової території в залежності від рівня об’єкта.

Мінімальний набір складається з 5-10 послуг, які можна назвати стандартними: прибирання території, приміщень загального користування та вивезення сміття. Але іноді девелопери розширюють спектр послуг, до 40 і більше пунктів. Це може бути охорона території, консьєрж, садівник, відеоспостереження, періодичне миття вікон ззовні або власне кабельне ТБ та інше. Вони можуть оплачуватися, окремі ж сервіси йдуть за додаткову плату – вигул собак або догляд за кімнатними рослинами.

Степенко підтверджує, що відмовитися від якихось послуг практично нереально – покупці квартир у приватних комплексах підписують стандартний договір з повним набором. Єдиний спосіб боротьби – колективний, тобто або спільне рішення мешканців будинку не платити за якусь послугу, або створення ОСББ.

Однак і це може не зняти питання, оскільки передати будинок на баланс ОСББ обслуговуюча організація може тільки за власним бажанням, а зобов’язати це зробити лише суд. Єдиний варіант це компенсації часткових витрат на обслуговування будинку: розміщувати рекламні об’єкти на будівлі і території, здавати в оренду місця на парковці або комерційні площі комплексу.