Скасування гарантій за вкладами в іноземній валюті недоцільна. – експерт

Скасування гарантій за вкладами в іноземній валюті недоцільна. Про це заявила Олена Шарова, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на публічній дискусії на тему: «Реформа системи гарантування вкладів рік: результати для держави, вкладників і банків», повідомляє прес-служба фонду.

Директор-розпорядник Фонду особливо підкреслила ефективність проведеної реформи, яка доведена практичним досвідом виведення неплатоспроможних банків АТ «ЕРДЕ БАНК» та АТ «БАНК «ТАВРИКА» з ринку, вкладники яких отримали відповідно 96,5% та 98,9% від загальної суми відшкодування.

Це повністю відповідає рекомендаціям Міжнародної асоціації страховиків депозитів, а також кращій світовій практиці – майже у 80 % країн світу валютні вклади гарантовані.

Пані Шарова спростувала будь-які заяви про зменшення гарантій Фонду по вкладах. В Україні вкладникам завжди гарантувалося і надалі гарантовано відшкодування в розмірі 100 % їх вкладів в одному банку, але не більше гарантованої суми відшкодування.

«Фонд і надалі буде надійно виконувати свої функції щодо захисту прав і законних інтересів вкладників, адже основною метою існування системи гарантування вкладів фізичних осіб є захист вкладників і сприяння стабільності банківської системи та стимулювання населення до заощаджень що є важливою ресурсною базою для інвестицій в економіку країни», – йдеться в повідомленні прес-служби фонду.

Голова адміністративної ради Фонду Олексій Ткаченко підкреслив , що система гарантування вкладів фізичних осіб надає важливу підтримку української банківської системи, стимулюючи вкладників вкладати гроші в банки. Про це свідчить той факт, що з початку року обсяг вкладів фізичних осіб в українських банках виріс на 16%. Пан Ткаченко зазначив, що Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» значно посилив рівень захисту вкладників, скоротивши кількість днів для початку виплат гарантованої суми відшкодування до семи.

Практична реалізація реформи отримала високу оцінку з боку Всесвітнього банку. Координатор програм по Україні, Білорусі та Молдові Олександр Паньков зазначив, що при роботі над реформою враховано кращий світовий досвід, зокрема, Світового банку і Міжнародної асоціації страховиків депозитів (МАСД).