Штрафи за безпечні самобуди стягуватися не будуть

Парламент скасовує штрафні санкції новим законопроектом.

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким пропонується стягувати штрафи за будівництво без дозволу тільки з об’єктів IV категорії складності. За самобуди I-III категорії штрафні санкції застосовуватися не будуть.

Про це йдеться в законопроекті №10139 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері містобудування”, опублікованому на парламентському сайті.

Згідно з документом, дане правопорушення передбачає штраф у розмірі від 600 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Документ уточнює повноваження Держінспекції архітектурно-будівельного контролю та її територіальних органів, які повинні розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов’язаних із самочинним будівництвом.

Крім того, законопроект пропонує застосовувати штрафні санкції до фізичних осіб, що експлуатують об’єкти по завершенні будівництва до прийняття їх в експлуатацію.

Нагадаємо, Верховна Рада мала намір скасувати обов’язкове ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з будівництвом об’єктів архітектури 1-3 категорій складності.