Що вибрати: квартиру в новобудові або в «хрущовці»?

При купівлі житла виникає питання: що краще віддати перевагу квартиру на первинному чи вторинному ринку?

Так, нове житло, з одного боку цікавіше – планування просторішу розраховані під сучасні потреби.

Квартири в новобудовах мають нові комунікації, тобто сучасна електропроводка має високу пропускну здатність, а пластикові труби не гниють і не іржавіють. Також перевагою проживання в новому будинку є відносно рівний соціальний клас сусідів.

Однак є й зворотна сторона покупки квартири в новобудові. Адже найчастіше нові будинки будують з порушеннями будівельних норм і вже через кілька років, після здачі об’єкта в експлуатацію, можуть початися величезні проблеми.
А «хрущовки» же, незважаючи на те, що вже відпрацювали не одне десятиліття, будувалися на совість, і будуть стояти ще багато років.

Дійсно, відсутність нормального паркінгу та під’їзних шляхів не фарбують старі будинки. Однак якщо їх довести до розуму, то квартири в «хрущовках» виходять досить теплими і затишними. Мінусом є те, що іноді для приведення в порядок старої квартири потрібно навіть більше коштів, ніж для обладнання житла в новобудові. Це тому, що попередньо необхідно очистити площу від того, що там було раніше.

Для «омолодження» квартири необхідно всі наявні труби замінити на пластикові, встановити сучасні радіатори опалення, звичайну проводку замінити на мідну, інакше при одночасному включенні декількох електроприладів буде вирубуватися всі електрика. Також необхідно вирівняти в квартирі всі стіни ипол.
Якщо в «хрущовці» зробити перепланування, то місця в такій квартирі стане набагато більше.