Що вибрати: хрущовку в Києві та новобудови в передмісті?

Перед покупцем, що має певну суму на руках, іноді стоїть дилема — вибрати квартиру в хрущовці в Києві чи в новобудові, але в передмісті. Іноді ціна столичної однокімнатної хрущовки може дорівнювати ціні нової двох – або навіть трикімнатної квартири за містом.

Зараз ціна квартири в новобудові під Києвом не перевищує вартості хрущовки в столиці, а може бути і нижче. І перед тими покупцями, які зібрали певну суму грошей на покупку квартири, постає питання, чому віддати перевагу: нове житло, але за міською межею, або ж нехай і стару хрущовку, але в самому Києві, пише domik.net.

Ціни на однокімнатні хрущовки на околицях Києва починаються приблизно від 40 тисяч доларів. За ці ж гроші в передмісті можуть запропонувати двокімнатну квартиру з обробкою під ремонт. Так, за 55 тисяч доларів господарі пропонують квартиру в Ірпені площею 70 кв. метрів з вже готовим хорошим ремонтом. У той час як хрущовка в Голосієво з хорошим ремонтом, але площею 30-35 кв. метрів, обійдеться у 60-65 тисяч доларів.

Якщо говорити про територіальному розташуванні, то за помірними цінами можна розраховувати придбати квартиру в «хрущовці» не в самому центрі столиці, а в більш віддалених районах, таких як Куренівка, Святошин, Відрадний, Стара Дарниця або Лісовий масив. У передмісті активно забудовуються і пропонують квартири в Вишневому , Вишгороді, Борисполі та Броварах, трохи подалі — житло в Ірпені, Василькові, Обухові.

Перше, що викликає суперечки і міркування про переваги і недоліки — це відстань. Навіть якщо громадський транспорт їздить досить часто, щодня добиратися на роботу в центр Києва жителям передмістя буде далі, ніж городянам. Але не можна сказати, що набагато складніше: якщо є хороша траса, то дорога до міста може тривати 20-30 хвилин. І, безсумнівно, діловим людям до квартирі за містом бажано купити автомобіль. Прихильників же міського способу життя ніяким перевагою заміського життя з чистим повітрям і близькістю природи, не заманиш.

Друга істотна складова — це фізичний стан житла. Всім зрозуміло, що в старих хрущовках комунікації часто зношені, перекриття та дах залишають бажати кращого, а стану під’їздів іноді просто лякає. Звичайно, все залежить від конкретного будинку, але в цілому картина не дуже райдужна. Можна, звичайно, замінити труби в своїй квартирі, утеплити її, прокласти звукоізоляцію (жителі хрущовок часто скаржаться на зайвий шум), але змусити зробити це сусідів ви не зможете, так само, як і вплинути на стан загальних зношених електричних мереж і труб, загальних територій.

Такі ж суперечки доречні, коли мова заходить про якість нового будинку. Адже недобросовісні забудовники можуть економити на матеріалах, і на якості виконання робіт. В результаті, новий будинок може мати масу недоліків: нерівні стіни, погану гідроізоляцію, неякісну стяжку підлог і так далі. Тому є сенс цікавитися репутацією забудовника і звертатися до експертів, якщо виникли якісь підозри.

Третій момент — ремонт. Вірніше, наявність якого-ніякого ремонту навіть недорогий хрущовці і відсутність такого у нещодавно збудованому житлі. Не можна забувати, що, крім покупки нової квартири, чималі витрати ви понесете, приводячи її у житловий стан. Адже зараз квартири в новобудовах здають в стані ” під оздоблення, що означає голі стіни. У кращому випадку, зроблена розводка електропроводки і встановлена сантехніка.

Четверте відмінність між цими видами житла полягає в різниці стандартів будівництва, що для жителя, насамперед, відбивається в плануванні квартир. З хрущовками, в яких економили кожен метр, зараз вже не кожен захоче миритися. На противагу їм планування новобудов найчастіше залишають на суд покупців — як хочете, так і відокремлюйте свої кімнати. Що, до речі, зручно і будівельникам — менший обсяг робіт доводиться виконувати. Для тих, хто хоче дати волю фантазії в облаштуванні житла, планування хрущовок будуть серйозним обмеженням.

Нарешті, має сенс порівняти рівень інфраструктури. Масиви, забудовані старими хрущовками, хоч і старі, і багато в чому затишні, не завжди можуть похвалитися наявністю зручних розв’язок, близькістю до великих супермаркетів або спортивними майданчиками. Стан дворів може бути далеко не в найкращому стані, а про парковках можна тільки помріяти. У той же час, при будівництві нових житлових комплексів враховуються всі щоденні потреби жителів, облаштовується територія, яку часто роблять закритою зоною, продумується будівництво садочків та шкіл. У передмісті територія часто дозволяє планувати повноцінний район, на відміну від точкового будівництва в густонаселених районах Києва.

Крім стандартних спорів про переваги та недоліки вторинної, до того ж, часто застарілого житла, і первинної нерухомості, в порівнянні міських хрущовок і заміських новобудов додаються й інші фактори — відстань до центру міста, транспортне сполучення, інфраструктура та якість життя. Однозначно радити якийсь варіант в такій ситуації важко. Кожному, перед ким став такий вибір, варто ретельно зважити всі «за» і «проти» і приймати рішення в залежності від своїх пріоритетів.