Що впливає на вартість квартири?

Продаючи квартиру, як виставити правильну ціну, щоб і не прогадати, і не залишитися без покупця? Відповість тільки той господар, який знає, з чого складається ціна на його об’єкта нерухомості. Звичайно, знайти досвідченого ріелтора – це вже півсправи. Але жоден фахівець не змінить деякі фактори, що впливають на ціну квартири.

Один з найважливіших факторів – район, де розташований будинок. Особливо у великих містах можна побачити велику різницю у цінах на однотипні квартири, що знаходяться в різних районах. Тут грає роль і віддаленість від центру міста та близькість до станції метро або зупинці громадського транспорту, і наявність поблизу промзони. Останнє, звичайно, знижує шанси продати житло за високою ціною.

Інфраструктура району має велике значення. Завжди краще ту ділянку населеного пункту, де поблизу знаходяться поліклініка, магазини, школи і дитячі сади. А якщо придивитися ще уважніше – то і прилегла до будинку територія, виявляється, важлива. Покупці охочіше розглядають варіанти житла в будинках, оточених зеленню, парком або сквером. Тоді як галасливі автотраси, залізниця, нічний клуб поруч з будинком, може здешевити товар. Для багатьох безсонні ночі і відсутність тиші – це привід відмовитися від купівлі такого житла.

Площа квартири – наступний фактор, на який слід звернути увагу. Незважаючи на те, що зазвичай вказується ціна за квадратний метр, загальна вартість буде складатися із загального метражу. Тому, продаючи просторі хороми, за один квадрат часто ставлять ціну нижче, ніж за квадрат в невеликій квартирі. Так як порівняно невеликі житлові площі користуються більшою популярністю у покупців. При цьому все одно, велика квартира обійдеться дорожче.

Тип житлового будинку впливає на вартість не менше. Хрущовки в панельних п’ятиповерхових будинках котируються нижче всіх. Цегляні будинки, особливо нові – ось де можуть розміщуватися дорогі квартири.

Нарешті, поверх. Житель першого поверху приречений на продаж зі знижкою. Традиційно, однакові квартири на першому та більш високих поверхах, різняться в ціні приблизно на десять відсотків.

Стан під’їзду, ліфта, квартири безпосередньо – також складові ціни. Останній фактор, майбутній продавець змінити в змозі. Якщо виставити на продаж квартиру акуратну, з новою сантехнікою, склопакетами (багато всього можна перераховувати), зрозуміло, вона більше зацікавить покупців. Ті ж, у свою чергу, і за ціною не постоять.