Що відбувається з чергою на квартири?

Нічого нового не відбувається. Плутанина з квартирною чергою виникла ще в перші роки незалежності – тоді списки потребуючих поліпшення житлових умов, що дісталися в спадщину від СРСР, виявилися “багатошаровими”.

Туди можна було потрапити й за місцем прописки, і за місцем роботи, і по соціальній лінії, а то й просто зі сторони. Багато в чому з цієї причини чергу роками практично не рухалася, а тільки зростала. Не так давно Кабмін прийняв рішення сформувати так званий Єдиний держреєстр. Планувалося переглянути списки черговиків, провести їх ревізію і скласти єдину базу даних, куди увійшли б тільки ті, хто реально потребує житло, але без допомоги держави не може вирішити цю проблему.

На початку року формування реєстру призупинили. Проте зараз, як розповіли в прес-службі Кабміну, робота над реєстром пішла, і до жовтня цього року, як очікується, він вже буде сформований. З цього приводу було навіть прийнято спеціальну постанову.

Поки ж квартирна черга на житло продовжує вестися у всіх населених пунктах – цим зайняті місцеві органи, стверджують у Кабміні. Існує і відомчий реєстр. Якщо вас із якоїсь причини не хочуть вносити в списки, можна звернутися до голови місцевої адміністрації, зателефонувати на гарячу лінію в Мінрегіон або направити претензію. У разі, звичайно, якщо ви і ваша сім’я можете претендувати на поліпшення житлових умов згідно з чинним законодавством.