Що таке земельний кадастр і навіщо він потрібен?

Днями президент Віктор Янукович заявив про пріоритетність земельної реформи, яка відродить українське село і виведе Україну на світовому продовольчому ринку.

З прийняттям закону №8077 «Про Державний земельний кадастр» українські чиновники отримали розпорядження в терміновому порядку підрахувати і викласти в Інтернет дані про українських землях.

Електронний земельний кадастр був випробуваний у Вінницькій області в р. Гайсин. Зі слів чиновників, тепер власник землі зможе зареєструвати власний ділянку, відвідавши всього один кабінет. Жодних черг та паперової тяганини. Максимальний термін оформлення документів реєстрації займає 14 днів. Для внесення ділянки в програму, необхідно заповнити кілька полів: номер ділянки, її межі, відомості про власника (користувача, орендаря), цільове призначення, якість ґрунту, координати, грошова оцінка, історія земельної ділянки та інше.

На даний момент в системі є дані про 14 млн. земельних ділянок, ще необхідно внести дані про 17 млн. ділянок. Крім інформаційної бази в системі передбачена картографічна основа, вже зроблена аерозйомка 80% території України.

До 1 січня 2013 року, програма повинна бути заповнена і виведена в онлайн режим. Кожен бажаючий зможе в вільному доступі переглядати і копіювати такі відомості, як кадастрові номери ділянок, межі, цільове призначення, форма власності, обмеження у використанні, дані кількісного та якісного обліку земель. Більш детальна інформація буде платною.

Також, з початком дії електронного кадастру держакти права власності видаватися не будуть. Для підтвердження держреєстрації землі заявнику буде безкоштовно видаватися виписка з кадастру. Держакти видані раніше будуть дійсними.