Що таке «квартира під оздоблення» або «чорнова обробка»?

Будівництво житлового об’єкта можна умовно розділити на два етапи – зведення безпосередньо каркаса будівлі та внутрішнє облаштування приміщень. І, якщо зведення каркасів є типовим видом будівництва, облаштування внутрішніх приміщень глибоко індивідуально. Тому будівельні фірми у більшості випадків залишають квартири в новобудовах під так звану «чорнову обробку».

У більшості випадків це означає наступне стан – встановлені вхідні двері, на підлозі стяжка, на стінах – груба штукатурка, на стелі – плити перекриття, в сан. сайт – стяжка і виходи під ванну та унітаз. На вікнах склопакети.

В такому стані здається більшість квартир у нових будинках в Україні. Це пов’язано з тим, що, наприклад, переважна більшість покупців квартир в новобудовах є місцевими жителями і їм зручніше самим виробляти або контролювати ремонт (облаштування квартири до житлового стану). По-перше, це вигідно тим, що дозволяє отримати квартиру безпосередньо для себе і в максимально зручному вигляді; По-друге, це вигідно і будівельним компаніям, оскільки продажна ціна виставляється декілька нижче, ніж в цілому по ринку нерухомості. Даємо пояснення – оскільки квартира “під оздоблення”, то у вартість не включено безпосередньо сама обробка, а це і є мінімальна ціна, за яку можна продати цей об’єкт.

Як робити ремонт (приводити квартиру в житловий стан) в новобудовах?

Зазвичай під поняттям “ремонт” мають на увазі, коли щось ламають, а потім відтворюють по-новому. У новобудовах нічого ламати не треба і вже це здешевлює вартість робіт. Природним чином виникають два варіанти – робити ремонт в новобудові самостійно або наймати ремонтну бригаду. Ремонтну бригаду довго шукати не доведеться, оскільки ремонт в новобудовах є масовим запитом, і цей бізнес зазвичай пропонує сама компанія забудовник. Якщо є достатньо коштів, то краще доручити цю роботу саме цим людям. Але якщо грошей мало, то можна спробувати зробити ремонт самостійно.

Самостійно зробити ремонт в новобудові в принципі можна, особливо якщо є багато вільного часу і помічники. Єдина проблема, яка в цьому разі виникає, це наявність досвіду. Великою підмогою в сучасних ремонтних роботах виступає інтернет. Можна наочно побачити і повторити на практиці ті чи інші будівельні прийоми і операції. Це дуже зручно фахівців, враховуючи постійно з’являються нові технології.

Наша порада для тих, хто ніколи не робив ремонти, а звіряється по інтернету – постарайтеся побільше консультуватися з фахівцями або залучати їх на окремі види операцій. Будівельні процеси в нтернете викладені схематично і в більшій мірі зрозумілі відповідним фахівцем.

Новобудови. Коли вселятися?

З вищевикладеного, тобто необхідності здійснення ремонтних робіт, відразу виникає питання – А коли вселятися в новобудову? Відповідь одна – не відразу, а як можна пізніше. Ми консультувалися з жителями новобудов, і вони радили, не піддаватися рекламним проспектам будівельних компаній, а мати в запасі хоча б один – два роки, так як відразу вселитися в новобудову буде не реально. По-перше, треба зробити ремонт, а по – друге, ремонт будуть робити і всі інші мешканці нового будинку.

Багато живуть у багатоповерхових будинках. А тепер уявіть, що всі мешканці починають робити ремонт. І це не тільки сусід ліворуч, а праворуч, зверху і знизу. Причому не одночасно, а поступово протягом 1-3 років. Постійне дзижчання дрилі і бродіння по під’їзду сутулих людей у будівельній формі.

При цьому найчастіше комунікації життєзабезпечення включають з затримкою, особливо ліфт. Тому бувалі інвестори радять планувати реальне заселення в новобудови через 2-3 року після здачі будинку в експлуатацію.