Що слід знати, переобладнавши горище в житлову кімнату?

Ідея переобладнати нежитловий горище в будинку під житлові кімнати виглядає заманливо. І якщо ви все-таки вирішили зробити таке переобладнання, то вам необхідно з’ясувати низку питань.

Адже обробляючи горище під житлову кімнату, недостатньо просто пофарбувати відкоси, стіни і повісити фіранки на вікна.

Як пише muratordom.com.ua, власнику необхідно зрозуміти, чи потрібна додаткова теплоізоляція, як буде функціонувати вентиляція і опалення, і наскільки зручно буде підніматися під дах з нижніх поверхів.

Тому перед тим прийняти рішення про переобладнання горища, потрібно перевірити чи знаходиться існуюча несуча конструкція даху в хорошому технічному стані і при цьому необхідно дати оцінку всіх елементів будівлі.

Перед переплануванням власникові також слід знати про те, чи має перекриття над житловими приміщеннями 1-го поверху достатню несучу здатність, щоб воно могло витримати змінні навантаження в мансарді. Відповідну консультацію може надати конструктор.

Одним з головних питань, яке слід з’ясувати це те, що дозволить кут нахилу даху виділити відповідне яке експлуатується простір і наскільки велике приміщення можна отримати в результаті.

При плануванні власник будинку захоче поставити драбину. Тому вже заздалегідь необхідно чітко знати, де її розмістити, щоб вона не заважала мешканцям першого поверху.

Далі власникові будинку необхідно з’ясувати: чи достатньо потужності встановленого котла, щоб опалити додаткову житлову кімнату. Адже в зимовий період вона буде найбільше потребу в опаленні. У разі якщо старий котел потрібно буде замінити новим, більшої потужності, також доведеться з’ясувати треба виділяти для нього окреме приміщення. Правда власник будинку також може обмежитися і електричним опаленням мансарди, що істотно заощадить кошти.

І останнє – власнику необхідно вирішити питання з вентиляцією. Йому необхідно продумати – чи вдасться забезпечити відповідну висоту труб з вентиляційними каналами? Якщо ні, то в такому випадку доведеться встановити пристрої, які посилюють природну або примусову вентиляцію.