Що робити, якщо здача новобудови затримується?

Юристи в першу чергу радять звернутися з письмовою вимогою до забудовнику.

У разі якщо забудовник затримує введення новобудови в експлуатацію, то в першу чергу, необхідно звернутися з письмовою вимогою до забудовника з вимогою надати письмову відповідь щодо термінів здачі об’єкта в експлуатацію. Про це ІАП «Столична нерухомість»розповіла Альона Дегрик, керуючий партнер юридичної фірми LeoPartners.

За словами експерта, після одержання письмового пояснення забудовника, необхідно звернутися до Генеральної прокуратури України зі скаргою на неправомірні дії забудовника і проханням перевірки законності його дій.

«По-друге, потрібно подати позовну заяву до суду загальної юрисдикції за місцем знаходження відповідача (забудовника). При цьому позов повинен подаватися окремо і самостійно кожним інвестором. В позовній заяві слід описати, що між вами і забудовником такого-то числа був укладений договір (його назва), який має суттєві ознаки договору підряду. Відзначити, що свої зобов’язання за договором ви виконали в повному обсязі, про що свідчать відповідні платіжні документи (копії долучити до позову). Об’єкт нерухомості, який є предметом договору, вам досі не переданий, незважаючи на те, що термін його здачі стек», – говорить експерт.

Пані Дегрик також стверджує, що крім того в даній ситуації можна добитися і відшкодування моральної шкоди. Підстави для цього прописані в ст. 23 Цивільного кодексу України. «Суд може визначити до відшкодування від 1 тис. до 50 тис. грн. в залежності від ситуації та за умови обґрунтованості вимог належними і допустимими доказами. Щоб отримати більшу суму відшкодування, необхідно і просити більше в позові. Проте слід врахувати, що при збільшенні розміру моральної шкоди збільшується і ціна позову, що відбивається на розмір судового збору, який треба сплатити ще до подання позовної заяви», – зазначила фахівець.