Що необхідно врахувати при покупці готового будинку?

Складнощі можуть виникати не тільки в процесі будівництва та оформлення будинку, але і при виборі вже побудованого житла. Що необхідно знати і враховувати, якщо ви зібралися купувати готовий будинок, щоб якомога швидше заїхати на власні квадратні метри зі своєю родиною?

Знаходимо продавця

Готовий будинок з сучасним інженерним обладнанням, який не потребує якогось додаткового будівництві, в більшості випадків набувається через професійних забудовників або у приватних осіб.

Перші будують будинки спеціально на продаж, причому можуть це робити за індивідуальним замовленням окремо взятій сім’ї. Другі приймають рішення продати свій будинок у відповідності зі сформованими життєвими обставинами. І в тому, і в іншому випадку перед покупкою будинку необхідно самим ретельним чином вивчити продавця, навіть якщо при першій зустрічі він викликав у вас самі позитивні емоції.

Головне не кількість, а якість

Швидше за все, вам, як покупцю будинку, не під силу самостійно визначити якість будівництва обраного об’єкта нерухомості. Якщо не розібратися з цим відразу, то всі наявні недоліки обов’язково проявлять себе в процесі експлуатації. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, при огляді будинку бажано запросити експерта, яким може стати професійний конструктор або архітектор. Йому, як досвідченому фахівцю, досить просто з першого погляду визначити наявні недоліки і відповісти на всі питання потенційного покупця.

Якщо будова набувається у забудовника, який зводив його спеціально для подальшого продажу, необхідно бути особливо уважним і обережним, адже він, в першу чергу, розраховував на отримання прибутку, отже, сам процес будівництва інвестиції були мінімальними. Мова може йти про будівельних матеріалах самої низької якості або про застосування економічних технологій, які виправдані далеко не завжди. До того ж, до процесу будівництва будинку могли бути притягнуті непрофесійні будівельники, а дешева робоча сила. Така економія тягне за собою порушення технологій будівництва, а це в свою чергу — до ненадійності фундаменту, дефектів гідроізоляції, недостатнього утеплення і т. д.

Якщо купувати будинок у приватної особи, то визначити наявні недоліки значно простіше, особливо, якщо в будинку якийсь час жили люди. За цей час можуть встигнути утворитися тріщини фундаменту, покоситься вікна, протекти каналізація і т. д. Якщо пошкодження відсутні, цілком можна робити висновки щодо надійності і якості будови.

Особливо обережно слід поводитися при купівлі будинків, зведених у 90-х роках. Така настороженість пояснюється досить просто: у той час застосовувалися недосконалі технології будівництва, застарілі архітектурні рішення і неякісні будівельні матеріали.

Не відмовляйтеся від розумних компромісів

Не дивуйтеся, якщо ваше уявлення про ідеальний будинок відрізняється від уявлення забудовника. У нього може бути своя думка щодо планувальних, архітектурних і технічних вимог. Якщо будинок відповідає всім будівельним нормам, але вас не влаштовує його планування, то за умови достатньої корисної площі і зручного плану розташування приміщень, жити в ньому буде зручно і комфортно. У повністю готовий будинок можна вселитися відразу після оформлення усієї необхідної документації. Оскільки будівля не буде мати потребу в додатковому будівництві, вам і вашій родині не потрібно буде чекати ще кілька місяців, поки житло буде приведено в порядок. Теж саме стосується і ремонтних робіт, якщо таких вимагає присмотренное вами приміщення. На компроміс варто йти лише в тому випадку, якщо приміщення потребує косметичного ремонту або незначного доопрацювання. Незважаючи на те, що знайти підходящий будинок, що відповідає всім вашим вимогам і побажанням, досить непросто, витрачені зусилля варті того!

Як платити?

У переважній більшості випадків покупці готового житла змушені відразу розплачуватися за покупку. В основному не вдається розділити фінансування об’єкта на частини, адже покупка готового будинку прирівнюється до одноразового вкладення. Будьте готові до того, що остаточна ціна на будинок буде, як мінімум, на 20-30% більше загальної вартості будівництва. Не беремося обговорювати цінову межу квадратних метрів, адже здебільшого він залежить від багатьох факторів, включаючи престижність району, якість інтер’єру або ступінь популярності колишніх господарів. Тут, як мовиться, кожен повинен розраховувати на власні сили і можливості. Коливання вартості готового житла можуть бути настільки значними, що в загальному говорити про ціну не доводиться. Проте, якась тенденція все ж існує. Так, економічні житла зустрічаються значно рідше, ніж дорогі.
Недобудовані будинки

Ринок нерухомості буквально завалений пропозиціями про продаж так званих недобудов, причому ступінь їх недостроенности може бути абсолютно різною: хтось продає тільки коробку, а хтось готовий будинок без внутрішньої обробки. Якщо ви готові придбати недобудований будинок, в першу чергу проведіть розрахунки, скільки грошей вам потрібно для того, щоб довести будинок до стану готового до експлуатації. Це безпосередньо залежить від кількості і якості виконаних раніше робіт. Покупку будинку без внутрішнього оздоблення чи будинку з непідключеними комунікаціями, в принципі, можна прирівняти до купівлі готового житла. Так досить часто роблять на ринку, проте, для того, щоб «довести справу до розуму» може знадобитися достатнього багато часу, сил і грошей. Дуже не радимо купувати будинок, в якому не завершено загальнобудівельні роботи. Цілком можливо, що його зведення до стану готового жилого приміщення зажадає не менше ресурсів, ніж будівництво будинку «з нуля».