Що краще вибрати квартиру на «первинці» або на «вторинці»?

З кожним роком будівництво нових будинків в Україні займає все більш помітне місце в загальному обсязі продажів. У зв’язку з цим у більшості покупців нерухомості є вибір і вони починають замислюватися над питанням – що краще новобудови чи вторинка?

Чим новобудови краще квартир на вторинному ринку нерухомості?

Хороша робота нових систем комунікацій

Щоб відповісти на це питання, треба проаналізувати недоліки квартир на вторинному ринку нерухомості. До них можна передусім віднести старі комунікації. Причому, як внутрішні, так і зовнішні. Практично всі покупці квартир на вторинному ринку, особливо в “хрущовках” перед заселенням змушені робити капітальний ремонт, який починається з заміни комунікацій.

В першу чергу змінюють стояки і розведення подачі гарячої та холодної води. Найбільш далекоглядні мешканці змінюють стояки не тільки у своїй квартирі, але і в квартирі поверхом вище. У загальному обсязі витрат на ремонт, це позначається незначно, але зате дає гарантію від несподіваних затоплень від сусідів зверху.

У багатьох випадках доводиться повністю міняти електропроводку. Стара електропроводка буває значно зношена і не розрахована на ту кількість електроприладів, що використовується в сучасних квартирах.

Так що першим перевагою новобудов можна назвати впевнену роботу життєзабезпечуючих систем комунікацій.

Зручне планування квартир в новобудовах

По-друге, необхідно відзначити, що новобудови у більшою мірою орієнтовані на запити сучасного суспільства, що відображається у плануванні квартир і в облаштуванні прибудинкової території. Насамперед необхідно відзначити, що в багатьох квартирах у нових будинках збільшена площа кухні. Якщо у типових проектах старої забудови кухні зазвичай площею не більше 9 кв. м., у “хрущовках” взагалі 6-7 кв. м., то у багатьох проектах новобудов передбачена площа кухні 12-14 кв. м. Це відображає зміни в житті сучасної сім’ї за останній період, а саме те, що обсяг і терміни приготування їжі в домашніх умовах значно скоротилися. Таким чином, можна використовувати кухню, як додаткове житлове приміщення. Особливо це важливо для однокімнатних квартир.

Всі кімнати квартири в новобудовах роздільні. Розміри і планування сан.вузла передбачає місце для установки пральної машини. Наприклад, в будинках старої споруди, особливо в хрущовках, виникають великі проблеми з розміщенням пральної машини.

Новобудови краще квартир на вторинному ринку ще і тим, що мають збільшені площі кімнат, передпокої і в зв’язку з цим велику загальну площу.

Автономна система опалення в новобудовах

У більшості новобудов передбачена автономна система опалення. Це дозволяє значно поліпшити комфортність проживання в таких квартирах, а також значно скоротити витрати на опалення.

Будинки старої споруди, як правило, обладнані центральною системою опалення, яка не ефективна з причини великої втрати тепла. А за все це доводиться платити безпосередньо мешканцям будинків. Тим більше незрозуміла і непрозора система встановлення тарифів за опалення, коли доводиться за фактом платити ту суму, яку Вам призначать.

Новобудови краще квартир на вторинному ринку також тим, що автономна система опалення дозволяє самостійно відкривати і закривати опалювальних сезон і підтримувати в зимові місяці ту температуру в квартирі при якій Вам найбільш комфортно. При цьому по газовому лічильнику Ви зможете контролювати всі свої витрати на опалення.

Однак є певні параметри, за якими новобудови поступаються квартир у старих будинках.

Чим новобудови гірше квартир на вторинному ринку?

Щоб розібратися в цьому питанні треба бути об’єктивними і відзначити також ряд недоліків, які є в нових квартирах, особливо в перші роки після закінчення будівництва.

Ремонт квартир в новобудовах

Більшість квартир в нових будинках здаються в ступені готовності під чорнову обробку. Чорнова обробка в новобудовах – це практично голі стіни, підготовлені під ремонт.

З одного боку це недолік, з іншого боку гідність, так як ремонт роблять багато покупців квартир перед заселенням. Недолік полягає в тому, що ремонт роблять практично всі власники квартир у цьому будинку. Причому не одночасно, а поступово протягом 1-3 років. Не важко здогадатися, що це обіцяє великі незручності.

По-друге, це парковка машин. Слід враховувати, що склад мешканців у нових будинках значно відрізняється від складу власників традиційних квартир. У нових будинках живуть більш забезпечені люди і, отже, мають мінімум один автомобіль. Нескладно спробувати уявити, де розмістяться ці машини, кількість яких не менше кількості квартир у будинку. А вірніше всього помножити число квартир на коефіцієнт 1.3-1.5.

Таку картину, як стовпотворіння машин, на жаль, можна спостерігати біля деяких нових будинків, особливо у центрі міста. Треба справедливо зазначити, що більшість будівельних компаній враховує цей фактор і при плануванні нових об’єктів передбачає підземний паркінг та прибудинкові автостоянки. Але не завжди запланованих місць для машин вистачає.

Підключення комунікацій

Заселитися в тільки що побудований будинок можна відразу, як тільки він буде зданий в експлуатацію. Але ось чи відразу при цьому працювати всі комунікації та інші зручності абсолютно не факт. Зустрічалася багато ситуацій, коли певні види комунікацій починали повністю функціонувати тільки через певний проміжок часу, який може становити і рік і більше. Наприклад, може не працювати ліфт.

Комунальні платежі

За розмірами комунальних платежів може виявитися, що новобудови гірше квартир на вторинному ринку. Часто буває, що фірма забудовник, після здачі будинку в експлуатацію організовує свої Жеки, де комунальні платежі можуть бути в рази вище середньостатистичних. Ця послуга, від якої неможливо відмовитися.

Обжитість будинку

У чому новобудови гірше квартир на вторинному ринку тим, що прибудинкові території облаштовуються поступово. Багатоповерхові житлові будинки вторинного ринку нерухомості включені в загальну інфраструктуру міста, і ти потрапляєш в налагоджену систему життєзабезпечення. Відразу зрозуміло, де купувати продукти, де гуляти з дитиною, де знаходяться поліклініка, школа, дитячий садок інші адміністративні служби, прив’язані до цієї адреси.

Заселення в нові будинки затягується на довгий період. Деякі квартири коштують незаселеними по кілька років. Тому, якщо заселитися відразу після здачі будинку в експлуатацію цілком можна відчути себе самотньо і не затишно.