Що чекає ринок житла України у 2013 році?

Аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький назвав основні фактори, які суттєво вплинуть на ринок нерухомості України.

На його думку, податок на нерухомість, нові правила реєстрації угод і механізм оцінювання вартості житла можуть вплинути на вітчизняний ринок нерухомості в новому 2013 році.

“Навіть самі нотаріуси не знають що буде. Те ж саме і з податком “, – зазначає Костецький.

Нової система реєстрації угод може спричинити за собою сплеск шахрайства. Адже у нотаріусів не буде якоїсь специфічної бази даних, де вони зможуть блискавично перевіряти, чи не була останнім часом проведена операція по цій же квартирі, підкреслює аналітик.

У підсумку, на думку Костецького, подібні операції призведуть до зменшення кількості угод з нерухомістю. Це експерт пояснив тим, що кожна така операція буде проходити тривалу документальну перевірку.

Між тим, Костецький зазначає, у випадки якщо ж механізми махінацій з житлом не запрацюють, то ринок первинного житла буде активно розвиватися і до кінця року кількість угод з “первинкою” досягне кількості угод на вторинному ринку.

Також на вартість житла в Україні може вплинути механізм оцінювання, якщо він буде запущений за тим же зразком, який пропонували влітку минулого року. Якщо це станеться, то на ринку може залишитися всього кілька спецкомпаний, і сама оцінка нерухомості буде коштувати кілька тисяч доларів. А це, в свою чергу, спричинить подорожчання об’єктів нерухомості.

Костецький також прогнозує, що кількість угод по дорогих об’єктів в 2013 році скоротитися, оскільки з таких операцій потрібно буде сплатити значні суми нового податку на нерухомість.