Що чекає ринок нерухомості в березні 2013 року?

У березні кількість угод на ринку нерухомості збільшиться на 30%. Однак традиційну весняну активність ринку буде знижувати триває плутанина з реєстрацією нерухомості.

Такий прогноз озвучив аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

“В наступному місяці кількість угод зросте на 30% як мінімум. Все буде залежати від реєстрації (нерухомості – ред.). Тому що основна проблема зараз – з реєстрацією. Багато, хто хоче провести угоди, не можуть цього зробити через те, що квартира не зареєстрована або неправильно зареєстровано. Будемо сподіватися, що нотаріуси все-таки зможуть швидше ці угоди оформляти”, – сказав Сергій Костецький.

Аналітик зазначив, що проблеми з реєстрацією відбиваються і на обсязі пропозиції на ринку. Якщо зазвичай на столичному ринку продається близько 60 тис. квартир, то на даний момент – в два рази менше.

За словами Костецького, ціни на квартири будуть коливатися в межах 1%, якщо не відбудеться серйозних змін з курсом долара. Дорожчає, перш за все, житло економ-класу. Нагадаємо, що за лютий середня ціна продажу квартир в Києві склала $1 940 кв. м.

У березні традиційно найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які доведеться близько 45-47% всіх угод, 40-43% займуть однокімнатні квартири і 9-13% припаде на об’єкти з трьома кімнатами і більше. Угоди вартістю до $100 тис. і раніше будуть становити близько 60% всіх угод на столичному ринку.