Що чекає ринок московської нерухомості в грудні?

Ринок московської житлової нерухомості покаже за підсумками року зростання на рівні інфляції, аналогічним чином ціни можуть повести себе і в 2012 році, вважають експерти, повідомляє Фінмаркет.

Стабільного і повномасштабного подорожчання житла на московському ринку нерухомості, після деякого стрибка цін на у другій половині літа і на початку осені, так і не відбулося, пише аналітичний центр “Індикатори ринку нерухомості” (IRN).

Середня вартість квадратного метра в Москві на вторинному ринку за даними на 30 листопада склав близько $4,96 тис. (зниження на 1,4% за місяць) або 152,8 тис. руб. (зниження на 3,2%). За останні півроку (з червня по листопад) доларові ціни знизилися на 0,6%, у рублях, навпаки, зростання склало 9,5%.

За оцінками аналітика ринку нерухомості Андрія Бекетова (ARN), доларові ціни на вторинному ринку Москви на кінець листопада склали в середньому $5,5 тис. за 1 кв. м за кв. м, знизившись на 0,66% (з урахуванням бізнес-класу, який не бере в розрахунок IRN). Панельні п’ятиповерхівки подорожчали на 1,74% (до $4859 за один кв. м), в цегляних будинках квадратний метр знизився в ціні 2,98% (до $6315).

Якими ж будуть цінові тренди на ринку житлової московської нерухомості в грудні? У IRN роблять висновки, що приріст цін на нерухомість в Москві в 2011 році буде помірним, на рівні інфляції, і не більше того. Зокрема, як зазначають експерти аналітичного центру, в останні тижні забудовники і ріелтори анонсували чимало знижок, акцій і розпродажів. “А це означає, що продаж нерухомості в Москві і Підмосков’ї в нинішніх умовах протікає далеко не найкращим чином. Простіше кажучи, передноворічного цінового ралі в цьому році чекати, схоже, вже теж не варто – швидше за все, ринок закінчить рік при тому самому рівні цін, що і зараз”, – пишуть автори огляду.

Як припускає Андрій Бекетов, річний ріст цін не покриє інфляційні витрати і найімовірніше грудень не матиме значного впливу на підсумки року.

Зростання цін на житло в Москві в 2012 році буде на рівні інфляції – прогноз

За підсумками 2011 року зростання цін на житло в Москві складе не більше 10%, відносно минулого року, а за деякими сегментами на рівні інфляції – 6%, вважає генеральний директор аналітичного консалтингового центру “Міель” Владислав Луцков. У наступному році, за його словами, зростання ціна на житло в 2012 році може скласти 6%, на рівні інфляції (за помірно-песимістичним сценарієм розвитку ринку житла в столиці). Подальше зростання очікується на рівні 10%.