Що чекає ринок іпотеки в 2012 році?

На думку аналітиків, загальний обсяг іпотечних кредитів, виданих фізособам в 2012 році не перевищить 3 млрд. грн.

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, реальні ставки на ринку будуть становити 18-24% річних, залежно від об’єкта застави і терміну кредиту.

Але навіть обіцяне Національним банком України зниження ставок до 14%, не зможе відчутно покращити ситуацію, вважає він. “Головна проблема – це відсутність надійних позичальників, які мають високу офіційну заробітну плату”, – пояснює експерт.

Не оптимістичні у своїх прогнозах щодо розвитку іпотеки і самі банкіри. За словами заступника директора департаменту роздрібного бізнесу Піреус Банку в Україні Олександра Гниленко, на сьогоднішній день зберігається складна ситуація з ліквідністю банківської системи, тому вартість кредитних ресурсів , як і раніше залишається на високому рівні.

“У першому кварталі 2012 року ставки, ймовірно, почнуть поступово знижуватися, але незначно. Банки як і раніше дуже жорстко підходять до оцінки кредитоспроможності потенційних позичальників.

Тому можна фактично однозначно стверджувати, що в першій половині 2012 року ринок іпотечного кредитування не відновиться до обсягів 2011-го”, – вважає Олександр Гниленко.