Шахраї навчилися легально перепродувати квартири без відома справжніх господарів

Шахраї створили нову кримінальну схему, за якою можна продати чужу квартиру, навіть без оригіналів документів.

Про це йдеться в “Новини 2+2”.

Чергову аферу без будь-якого фізичного насильства, суто юридичну – зараз намагається довести ошуканий, тепер вже колишній власник житла. Його квартиру – один незнайомець віддав іншому за неіснуючі борги! Ні першого, ні другого – справжній власник житла ніколи навіть в очі не бачив. Квартиру пана Володимира продали два роки тому, а він – ні сном, ні духом. Як грім серед ясного неба – платіжки на чуже прізвище.

«Ми звернулися в ЖЕК, нам сказали, що квартира перереєстрована на іншу людину. В БТІ Києва отримали інформацію, що договір купівлі-продажу оформило не відоме нам обличчя», – розповідає чоловік.

Він кинувся в міліцію, і почалося розслідування. «Завдяки фальшивому рішенням Грибинковського райсуду Полтавської області фактично злочинці незаконно оформили квартири. Встановлено, що такі рішення судом не виносилися», – кажуть у міліції.

Суть схеми проста. Є два спільника, наприклад, «Про» і «У». Громадянин «В» приходить у суд і каже, що «Про» заборгував йому великі гроші і просить суд повернути їх майном громадянина «Про». Останній придумує, що нібито має квартиру і готовий її віддати взамін боргу. Суд вирішує: на погашення позики віддати панові «В» квартиру, до якої ні він, ні його партнер не мають ніякого відношення. Потім кілька разів приміщення перепродують. Останній раз – цілком законно. Справжній власник про угоду не здогадується. «Вони пред’являли в БТІ рішення суду і документи, відповідно, паспорт та ідентифікаційний код на своє ім’я і на підставі цих документів БТІ реєструвало за ним право власності, а доступності іншого боку, вони при цьому не вимагають», – скаржиться пан Володимир.

Подібна історія в центрі столиці сталася з власниками київської квартири. Вони дізналися, що житло їм більше не належить вже після того, як невідомі прийшли і почали виламувати двері, щоб встановити свій замок. Її власники говорити на камеру побоялися, тому що історія ще не завершена. Злочинці на свободі і час від часу погрожують жертвам. Квартиру ж Володимира кілька разів переоформляли на абсолютно «лівих» людей, кінці знайти – не реально. Тепер він опинився без даху над головою. «Суд на останньому етапі раптом категорично змінив своє бачення цього спору і вирішив раптом на користь тієї особи, яка незаконно користується квартирою», – розповідає чоловік. Довести, що рішення Гребінківського суду підроблене, не важко, але це автоматично не повертає приміщення Володимиру. Особливо тоді, коли останній господар купив квартиру цілком легально.