Сегмент комерційної нерухомості Італії продовжує залишатися привабливим для середньострокових інвестицій

Незважаючи на боргову кризу в Євросоюзі, представники консалтингової компанії Jones Lang LaSalle переконані, що комерційна нерухомість Італії буде залишатися привабливою для інвестиційних вкладень.

За їх словами, італійський ринок нерухомості зберіг потенціал зростання в середньостроковій перспективі.

Як заявив представник компанії Роберт Стассен, починаючи з 2007 року, щоквартальні обсяги інвестицій у комерційну нерухомість цієї країни становили 1 млрд. євро.

Закордонні інвестори здатні помножити вкладення в італійський ринок, якщо побоювання, пов’язані з борговою кризою, знизяться.

Експерт з компанії JLL Патрік Паркінсон відзначає, що в останні місяці прибутковість італійських держоблігацій істотно збільшилася. На його думку, це говорить про невпевненість інвесторів у надійності такого активу. Водночас на цьому тлі італійська комерційна нерухомість залишається безпечним вкладенням, вважає експерт.

Як відомо, італійці є однією з найбагатших націй у світі. Середній житель Італії має активи і заощадження, які в 8 разів перевершують його дохід за рік. Сьогодні держборг цієї країни становить 170% від ВВП. Приміром, у Великобританії подібний показник становить 240%.

За словами Стассена, високу прибутковість показують європейські інвестиційні трасти (REITS), які у своїй власності мають італійські торгові площі.

Такі великі рітейл-оператори, як Westfield і Eurocommercial, продовжують інвестування в торгові центри в Мілані і Турині. За словами Стассена, італійська комерційна нерухомість може стати відмінною альтернативою дорогому житла Парижа і дешевшають іспанським активів.