Самі незвичайні податки у світі

Поряд зі світовими прикладами обкладання податками, український податок на розкіш просто верх розсудливості і чесності.

До речі про податки. Кілька місяців тому міністр праці та соц. політики С. Тігіпко пообіцяв дати гроші бідним, забравши їх у багатих.. Робін Гуд нашого часу… Але є нюанс. багаті-то просто так не дадуть грошей, треба придумати як їх забрати. І тут зародилася в головах наших чиновників геніальна ідея. Хоча… власне, навіщо винаходити колесо? Подумали і оголосили про прийняття “нового” податку – податку на розкіш. Тільки от, як звичайно, деякі його положення змушують напружитися як раз не олігархів, а звичайних роботяг, які заробляють трохи більше середнього і можуть дозволити придбати собі автомобіль, дачу або квартиру.

Але що ми все про себе та про себе. У світі-то що відбувається? Як там вирішують проблему поповнення скарбниці за рахунок громадян?

Світовий економічний криза змусила судорожно працювати голови багатьох чиновників урядів всього світу. І ось що з цього вийшло.

Так, наприклад, парламент Естонії в 2008 році ввів податок на коров’ячу… як би це точніше сказати… псування повітря. Справа в тому, що в процесі життєдіяльності корови виділяють в атмосферу метан (власне, не тільки корови, але і кози…). З парнокопитних, зрозуміло, — ніякого попиту. А ось фермерам довелося розщедритися.

А ось Америка, як завжди, попереду планети всієї. У Нью-Йорку в 2010 році ввели податок на пончики. Платити його зобов’язані ті, хто вирішив з’їсти здобу прямо на місці покупки, «пончикового». Ті ж, хто забирає пончик з собою, податок не платять. А губернатор Арізони запропонував обкласти податком за нездоровий спосіб життя ($50 в рік) товстих і курців співвітчизників.

Додатковий спосіб поповнення скарбниці винайшло і уряд Румунії. З 2011 року воно змусило вещуний, чаклунів, астрологів і бальзамувальників тел платити 16% прибуткового податку, за що відьми, до речі, прокляли міністрів.

Креативили уряду і до фінансової кризи. На початку 2000-х на Ібіці і Майорці (Іспанія) ввели податок на сонці для туристів (1 євро в день). В Арканзасі в 2005 році ввели податок на татуювання і пірсинг, у результаті кожне тату подорожчало на 6%. У Венеції ще в 1993-му обклали даниною… тінь. Податок сплачують власники магазинів і кафе (якщо у них є навіси і парасольки). У Вірменії платять податок на пил (розмір залежить від метражу прибудинкової території), в Австрії — на гіпс (він входить у вартість гірськолижних послуг, кошти передаються австрійським клінікам), а в місті Тяньцзінь (Китай) з 1996 року стягують «податок на гріх» — його платять пари, які живуть у цивільному шлюбі.