Сама надійна схема купівлі первинного житла

Як купити квартиру в новобудові з найменшими ризиками для покупця?

На сьогоднішній день є декілька варіантів придбання первинного житла. Всі вони прописані в Законі України «Про інвестиційну діяльність» ч. 3 ст. 4. Інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлової нерухомості з використанням недержавних коштів, залучених від фіз. і юр. осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, а також шляхом випуску цільових облігацій, виконання зобов’язань за якими забезпечується одиницею такої нерухомості, відповідно до закону.

Але як показує практика, жодна з зазначених законодавством схем інвестування в будівництво не здатна повною мірою захистити права інвестора і вберегти його від можливих ризиків. Занадто часто будівництво об’єкта не закінчується в строк, а часом заплановане будівництво не починається взагалі.

Враховуючи цю ситуацію, юристи сходяться на думці, що кожна з можливих схем придбання житла на первинному ринку має свої недоліки і переваги. Однак якщо вибирати, то найбільш оптимальним варіантом придбання житла, на думку юристів, є ФФБ.

Управитель (ФФБ) обов’язково є банком або фінансовою організацією, має передбачений законом мінімальний статутний капітал, який гарантує вимоги кредиторів (довірителів). Управитель контролює діяльність забудовника і має право розірвати договір або змінити забудовника у разі невиконання ним умов договору, крім того управитель зобов’язаний повернути кошти довірителю.

Вибираючи ФФБ, довіритель ризикує в разі виникнення форс-мажорних ситуацій в складних економічних умовах, коли передбачити дії банку та забудовника неможливо.

Щоб мінімізувати всі можливі ризики інвестору необхідно детально вивчити всю інформацію про управителя та забудовника, наскільки ці надійні компанії, яка їх репутація на ринку нерухомості. Безумовно, важливо заздалегідь ознайомитись з правилами ФФБ, щоб оцінити всі нюанси взаємодії.