Ринок торговельної нерухомості може перенасититься в 2013 році

Якщо заявлені до введення в об’єкти торгової нерухомості Києва будуть фактично введені, то пропозиція якісної торговельної нерухомості перевищить 1 млн кв. м.

Про це заявив партнер консалтингової компанії UTG Віталій Бойко.

«Вперше за 13 років нашої роботи ми змушені заявити про швидке насичення ринку торгової нерухомості Києва. Хотів би звернути вашу увагу на цифри. У нинішньому році пропозиція якісної торговельної нерухомості перевищить 1 млн кв. м. Це відповідає насиченості приблизно 350 кв. м на 1000 жителів. За цим показником ми все ще відстаємо від Варшави, Будапешта і від інших європейських столиць. Але в наступні 2-3 роки ця цифра подвоїться. То ж кількість торговельних площ, яке створювалося протягом 12-13 років, буде введено в експлуатацію протягом 2-3 років! Причому це будуть всього лише кілька об’єктів, але дуже великих і значущих для українського ринку, які за своїм розмахом, за своєю концепції будуть навіть випереджати сусідні країни. Але все ж їх введення призведе до насиченості близько 700 кв. м на 1000 жителів, що свідчитиме про перенасичення ринку. Варто відзначити, що якщо в офісній нерухомості нові об’єкти на перенасиченому ринку відкриваються напівпорожніми, то в торговельній нерухомості навпаки: нові об’єкти, завдяки своїм сучасним концепціям і великим розмірам, залучають рітейлерів і відкриваються з максимальною заповненою орендарями. Однак при цьому звільняються площі в інших торгових центрах-аутсайдерах ринку торгової нерухомості.

Таким чином, після насичення столичного ринку торговельної нерухомості будуть звільнятися площі в слабких, застарілих об’єктах, які будуть змушені проводити реконцепцію, створюючи нові конкурентні переваги. Однак при цьому варто зробити застереження: все вищесказане вірно, якщо введення в експлуатацію заявлених об’єктів не буде перенесено».