Ринок торговельної нерухомості Києва за IV квартал може збільшитися на 9%

Очікуваний обсяг нових торгових площ в Києві в жовтні-грудні 2012 року може збільшити столичний ринок торговельної нерухомості в цілому на 8,9% – до 1,158 млн кв. м.

Такий прогноз аналітиків компанії DTZ (Київ).

“У четвертому кварталі 2012 року нова пропозиція в сегменті торгової нерухомості в Києві може скласти близько 94,82 тис. кв. м (загальних орендних площ, Gross Lettable Area, GLA)”, – йдеться в огляді ринку нерухомості DTZ України за третій квартал 2012 року.

За даними DTZ, за підсумками дев’яти місяців поточного року нова пропозиція на ринку столичної торговельної нерухомості склало 61,33 тис. кв. м GLA. Таким чином, за січень-вересень 2012 року ринок столичної торговельної нерухомості виріс на 6,1% – до 1,063 млн кв. м.

За оцінкою аналітиків компанії, істотне зростання базових орендних ставок на кращу торговельну нерухомість у столиці, які протягом дев’яти місяців не змінилися і склали $160-200 і $110-230 за 1 кв. м в торгових центрах (ТЦ) і вздовж торговельних коридорів відповідно, до кінця 2012 – 2013 року малоймовірний.

“Це пов’язано з порівняно невеликою кількістю якісних рітейлерів в країні, істотним обсягом торговельних приміщень, заявлених до відкриття в короткостроковій перспективі, а також ризиками економічної нестабільності в світі і в Україні”, – зазначено в огляді.

DTZ створена в 1994 році. Компанія DTZ з 6 грудня 2011 року входить до UGL Services, яка є підрозділом компанії UGL Limited.

Компанія надає комплексні послуги корпоративним клієнтам і орендарям, а також пропонує рішення з інвестування в нерухомість, здачі в оренду, управління та технічного обслуговування об’єктів нерухомості, управління будівництвом і проектами, оцінки об’єктів та управління активами та інвестиціями. У 208 представництвах компанії, розташованих в 52 країнах світу працюють 47 тис. співробітників з урахуванням субпідрядних організацій.