Ринок торговельної нерухомості Києва прискорив зростання в 2 рази

За минулий рік на ринок Києва вийшли Район ТЦ, ТРЦ Ocean Plaza і ТЦ Полярний.

Протягом 2012 року обсяг ринку торговельної нерухомості Києва збільшився на 103,6 тис. кв. м, що більш ніж у два рази перевищує аналогічний показник попереднього року, причому основна частина вводу – 80,6 тис. кв. м – припала на четвертий квартал. Про це повідомили в компанії Jones Lang LaSalle.

Протягом року на ринок вийшли Район ТЦ, ТРЦ Ocean Plaza і ТЦ Полярний. За підсумками 2012 року загальний обсяг пропозиції досяг 581,6 тис. кв. м, підрахували аналітики. Також на ринок вийшло понад 30 нових операторів, багато з яких відкрили свої перші магазини в ТРЦ Ocean Plaza. У їх числі – продуктовий гіпермаркет Real, дитячий розважальний центр Happylon і кінотеатр Cinema City.

У торговому центрі Полярний відкрився перший у Києві супермаркет регіональної мережі Амстор. Минулий рік ознаменувався гучними дебютами в сегменті «люкс», серед яких – бутіки Dolce&Gabbana, Valentino, Agent Provocateur, Baldessarini, Prada. Більшість з них відкрили перші магазини на головних торгових коридорах Києва.

Незважаючи на вихід великої кількості площ на ринок, заповнюваність торгових центрів в Києві залишається високою – близько 98%. Експерти Jones Lang LaSalle не очікують значного збільшення частки вільних площ в найближчій перспективі.

Протягом 2012 року максимальна ставка оренди площ у торгових центрах залишалася стабільною – на рівні $1 176 за кв. м в рік. У 2013 році підвищення даного показника не прогнозується, оскільки обсяги очікуваного пропозиції досить великі і зростаюча конкуренція серед торговельних об’єктів суттєво стримує зростання орендних ставок.

На 2013 рік намічений enter близько 175 тис. кв. м нових торгових центрів, включаючи такі об’єкти, як районний ТЦ Silver Breeze (16 тис. кв. м), а також ТЦ преміум-класу Атмосфера (30 тис. кв. м).

Ганна Чуботіна, заступник директора, керівник відділу торговельних площ Jones Lang LaSalle в Україні, сказала, що минулий рік був відзначений появою першого суперрегіонального торгово-розважального центру в Україні, який поклав початок новому витку розвитку ринку.

Протягом найближчих років Київ очікує кілька масштабних відкриттів, таких як ТРЦ Проспект, ТРЦ Квадрат у складі МФК Вирлиця, ТРЦ Республіка, що, за оцінками компанії, збільшить число міжнародних рітейлерів і в цілому підвищить інтерес до ринку торгової нерухомості Києва.