Ринок торговельної нерухомості активно розвивається в регіонах України

Збільшення будівельної активності в регіонах, в поєднанні зі зростанням доходів і поліпшенням споживчих настроїв, привертає інтерес рітейлерів.

У першому півріччі зберігалася висока девелоперська активність в регіонах: обсяг нової пропозиції за перше півріччя склав близько 104 тис. кв. м. У теж час на столичному ринку не відбулося жодного запланованого відкриття торгового центру.

Про це повідомили в компанії CBRE.

Згідно зі звітом, до кінця 2012 року пропозиція в сегменті професійної торговельної нерухомості в регіонах збільшиться приблизно на 177 тис. кв. м. Експерти CBRE відзначають, що найбільший обсяг споруджуваних торгових центрів серед регіональних міст зафіксований у Харкові, де планується відкриття третьої черги ТРЦ ” Французький бульвар (GLA – 34 200 кв. м), та другої черги ТРЦ Магелан (GLA – 27 900 кв. м).

Також слід виділити активізацію девелоперської активності в Сімферополі, де загальна орендована площа об’єктів, що будуються становить близько 45 тис. кв. м.

Збільшення будівельної активності в регіонах, в поєднанні зі зростанням доходів і поліпшенням споживчих настроїв, привертає інтерес ритейлерів.

Так, у першому півріччі найбільші міжнародні одежні мережі продемонстрували високу орендну активність у регіональних містах. Польський ритейлер L. P. P SA дебютував у Харкові в ТРЦ Магелан, представивши повну лінійку своїх брендів (Reserved, Mohito, Cropp Town House), відкрив перший магазин Reserved в ТРЦ “Злата Плаза” у Рівному, а також уклав договір оренди на всі чотири бренди в ТРЦ Forum Lviv у Львові та в ТРЦ Fabrika в Херсоні.

Німецька мережа магазинів одягу та взуття New Yorker відкрила свій перший магазин на регіональному ринку в ТРЦ ” Сонячна Галерея в Кривому Розі. Після минулорічного дебюту у Вінниці, Inditex Group продовжує розглядати якісні локації і в невеликих містах в рамках своєї стратегії експансії в регіонах.