Ринок первинки потроху оживає, але забудовники працюють на межі

На ринку первинного житла України спостерігається позитивна динаміка. Таку думку висловив голова комітету аналітики та статистики ринку нерухомості Союзу фахівців з нерухомості України, директор Департаменту оцінки консалтингової компанії “Самсон” Всеволод Жоголєв.

Про це заявив вчора на прес-конференції голова комітету аналітики та статистики ринку нерухомості Союзу фахівців з нерухомості України, директор Департаменту оцінки консалтингової компанії “Самсон” Всеволод Жоголєв.

“Позитив спостерігається в тому, що об’єкти, які під час кризи були заморожені, сьогодні починають добудовуватися, багато об’єктів відчули рух. Багато хто пов’язує це зі значною активізацією попиту. Насправді, це не зовсім так. В Україні почала діяти урядова програма підтримки будівництва та сімей, що стоять в черзі на житло. Це дало змогу будівельникам залучити обігові кошти”, – сказав він.

Уточнюючи, як саме держпрограма відновлює динаміку будівництва житла, експерт зазначив:

“Саме це, на наш погляд, рухає ринок житла: на початковому етапі не можуть продати, тому що немає довіри, добудувати не можуть, тому що немає оборотних коштів – а ця державна програма проблему вирішила. Залучаючи державне фінансування, будинок добудовується, на кінцевому етапі з’являється попит”.

Крім того, Жоголєв спростував чутки про те, що забудовники отримують надприбуток від своєї діяльності.

“Криза стабілізувала ринок, будівельники працюють із мінімальною рентабельністю. Їх звинувачують у надприбутках, а більшість насправді ледь зводять кінці з кінцями. Така ситуація має свій позитив: житло у нас відносно недороге, на околиці Києва його продають практично за собівартістю”, – підкреслив він.