Ринок оренди житлової нерухомості в Києві перебуває в тіньовому секторі, – експерти

Найбільш розвинений ринок оренди житлових приміщень в Україні знаходиться в її столиці, і він з року в рік показує стабільне зростання.

Згідно з офіційними даними, за минулий звітний рік в місті здано на 6 тисяч квартир більше, ніж у 2011. Але реальних обсягів ринку оренди в грошовому і натуральному вираженні не знає ніхто, оскільки 3/4 його перебуває в тіньовому секторі, стверджують експерти.

За інформацією податкової інспекції Києва, свою нерухомість в оренду здають легально майже 36 тисяч суб’єктів. Щороку даний показник має тенденцію до зростання з причини того, що податківці постійно виявляють «тіньових» орендодавців, наприклад, в 2012 році знайшли 1 073 людини. Найчастіше їх розшукують по сигналам, що надходять із органів місцевого самоврядування, жеків, іноді по дзвінках громадян в податкові служби.
На одного потенційного клієнта, охочого зняти житло в Києві, є близько десятка пропозицій. Самим популярним і затребуваним в столиці для орендарів вважається економ-клас. В сегменті від 3 тисяч гривень до 4 тисяч попит перевищує приблизно в 2 рази пропозицію. Середня вартість по всіх районах міста однокімнатної квартири складає 499 доларів. Експерти вважають, що в даний момент ціни стабілізувалися і в майбутньому різких стрибків вартості оренди очікувати не варто. Все популярнішим стає серед орендарів та комерційна нерухомість, в якій часто розміщуються магазини і супермаркети продуктів харчування.
Орендарі стверджують – ціни завищені відсотків на 50-60, при цьому орендодавці впевнені, що вони занижені. У столиці можна відшукати квартиру за 200-300 доларів, але вона буде не найкращим варіантом – поблизу часто відсутня інфраструктура. Податок з доходів від здачі внайми нерухомості на Україні практично ніхто не платить, комунальні витрати зазвичай перекладаються на плечі орендарів, а сам договір про найом прирівнюється до папірця.