Ринок нерухомості Вєтнаму зможе скористатися кредитними коштами

Обмеження у сфері кредитування ринку нерухомості В’єтнаму послабив Державний банк країни. Експерти вважають, що такий крок допоможе галузі повернутися до зростання.

Як повідомляє Global Property Guide, в кінці минулого місяця в’єтнамський центробанк виключив на покупку нерухомості зі списку невиробничих. Адже категорія невиробничих кредитів потрапляє під жорсткі обмеження уряду. Виняток позик на купівлю об’єктів житлової нерухомості з даної категорії стимулює кредитування ринку.

Хоча Нацбанк зняв обмеження на кредитування придбання та ремонту об’єктів житлової нерухомості, однак кредитними коштами зможуть скористатися тільки наймані працівники. Забудовники зможуть отримати фінансування від банку в тому випадку, якщо вони будують житло економ-класу.

У січні поточного року регулятор зобов’язав комерційні банки обмежити кредитування невиробничих секторів економіки. Ринки нерухомості та акцій були визначені як головні галузі, фінансування яких має бути обмежена. Нацбанк поставив завдання зменшити до кінця року частку кредитів, які були видані на невиробничі цілі, а саме до 16% від усіх виданих кредитів.

Керівник Асоціації фахівців у сфері нерухомості міста Хошімін Ле Хонг Чау схвалив рішення регулятора. За його словами, ринок нерухомості необхідно фінансування, так як обмеження кредитування призвело до істотного спаду. Адже в результаті жорсткої політики уряду будівельні компанії і покупці житла добряче постраждали.

Ле Хонг Чау підкреслив, що фінансової підтримки в першу чергу потребує сегмент дешевого житла для найманих робітників. Сьогодні будівельна галузь В’єтнаму забезпечує зростання економіки, створює нові місця для робітників, а також попит на будівельні матеріали та супроводжуючі послуги.

У свою чергу, глава банку ACB Буї Тан Таї припустив, що, незважаючи на скасування обмежень, вартість кредитів залишиться високою. А забудовники і покупці нерухомості повинні будуть заплатити до 25% річних за користування кредитом.