Ринок нерухомості Великобританії буде падати

Кількість угод з нерухомістю у Великобританії залишилося високим у грудні 2011 року. Збільшилася пропозиція будинків сприяло зростанню активності покупців.

Королівський інститут оцінювачів Великобританії (RICS) повідомив результати дослідження стану ринку нерухомості країни в грудні 2011 року. За даними RICS, кількість угод з нерухомістю залишилося на найвищому рівні з осені 2010 року. Експерти інституту очікують відсутності зростання активності покупців в найближчі три місяці, незважаючи на вдале завершення минулого року.

Фахівці RICS вважають завищення ціни продажу будинків багатьма продавцями головним фактором, який обмежить ринкову активність. Кількість учасників ринку очікують подальшого зростання пропозиції, збільшилася на 12%. Лондон став лідером по збільшенню кількості будинків, виставлених на продаж.

Ціни на нерухомість продовжили падіння в грудні 2011 року. Темпи зниження вартості житла виявилися найнижчими з червня 2010 року. Кількість респондентів, які очікують падіння ринку, збільшилася на 16%.
Лондон залишився єдиним регіоном Великобританії, в якому будинку подорожчали. Найсильніше падіння цін було зафіксовано в графстві Йоркшир, регіоні Західний Мідленд і графстві Хамберсайд.

Експерти RICS зафіксували зростання кількості учасників ринку, які вірять у збільшення попиту на нерухомість найближчим часом. Професіонали вважають обмеження іпотечного кредитування головним чинником, що стримує активність покупців.

Представник RICS Айан Перрі відзначає, що найвищі показники кількості угод є хорошим знаком для ринку нерухомості Великобританії. Проте складна економічна ситуація в країні і триває криза в Єврозоні не дозволять британському ринку зрости найближчим часом.