Ринок нерухомості України може прийняти інновації, – експерти

Ринок нерухомості України у застосуванні інновацій повністю відповідає загальносвітовим трендам. Проте швидкому поширенню нових технологій на вітчизняному ринку перешкоджає його інерційність і деяка обережність девелоперів.

Такої думки дійшли учасники конференції UREC Innovation Conference 2013, повідомляє URE Club.

“Досвід девелоперів, перспективно оцінюють ринок нерухомості, свідчить про постійні спроби впровадження і використання нових технологій. На жаль, в Україні інновації впроваджуються не так активно, і не так швидко, як хотілося б, але все ж у застосуванні нових технологій галузь нерухомості України рухається у загальносвітовому тренді”, – відзначає інвестиційний директор компанії BDC Вікторія Нерода.

На думку експертів, девелопери в Україні ніколи не були проти застосування нових технологій і завжди знаходилися в пошуку можливості впровадження інновацій як у процесі будівництва, так і експлуатації будівель. Зі слів експертів, перешкодами на шляху до їх поширенню можуть стати інерційність ринку і ризики для інвесторів, пов’язані з застосуванням ще не зарекомендували себе на ринку інженерних і технологічних рішень.

Також на думку гравців ринку, для впровадження нових будівельних технологій в Україні немає достатньої підтримки з боку держави. Так, впровадження досить дорогих технологій “зеленого” будівництва в розвинених країнах активно просувається і підтримується державою, виділяються гранти, надаються податкові пільги, надається бюджетне фінансування для даних проектів. Крім того, розвитку інновацій в Україні, як вважають експерти, не сприяють обмеження існуючої дозвільної системи (наприклад, деякі будівельні норми і правила (СНИП).