Ринок нерухомості Китаю приголомшив іноземних інвесторів

Закордонні інвестори, які вкладали свої кошти в китайську нерухомість розчарувалися в місцевому ринку. Вони не отримають швидкий прибуток, на яку могли розраховувати ще кілька кварталів тому.

Керуючий одного з американських інвестиційних фондів розглядав можливість покупки декількох об’єктів нерухомості в Китаї в минулому році, повідомляє China Daily. Потенційний інвестор відмовився від усіх пропозицій. Він продав кілька позицій з портфеля фонду, щоб уникнути втрат на китайському ринку.

Керуючий фонду розповів про свої погляди на китайський ринок нерухомості на умовах анонімності. Бізнесмен відкрито висловив роздратування, яке він відчуває через неможливість досягти інвестиційних цілей в Китаї. Корекція на місцевому ринку не стала хорошою нагодою для покупок, як це відбулося в США і Європі, зазначає фахівець.

Керуючий підкреслив, що інвестиційна політика його фонду визначається головним офісом компанії, що знаходиться в Нью-Йорку. Він змушений доводити керівництву переваги інвестицій у китайські об’єкти замість американських або європейських, які коштують дуже дешево.

За словами бізнесмена, фонд зберіг у портфелі кілька об’єктів нерухомості в Китаї. Це є способом диверсифікації ризиків, а не інвестицією, спрямованої на отримання прибутку.

Керівник представництва консалтингової фірми Colliers International в Пекіні Джон Вонг назвав випадок керуючого інвестиційним фондом типовим для сьогоднішньої ситуації. За даними пана Вонга, іноземний капітал йшов з китайського ринку нерухомості в минулому році.

Джон Вонг підкреслив, що гарячі закордонні гроші відігравали важливу роль у зростанні цін на активи в Китаї. Цей спекулятивний капітал швидко переміщається по світу в пошуках високого прибутку в короткостроковій перспективі. Сьогодні спекулянти залишають Китай. На думку містера Вонга, це відбувається із-за невизначеності у світовій економіці і страхів перед можливим обвалом ринку нерухомості Китаю.

Представник Bank of China Жу Циньтонг вважає, що відтік горчих грошей не зашкодить китайському ринку, оскільки це не довгострокова тенденція. Експерт Інституту фінансів при Китайської академії соціальних наук І Сяньрон підкреслює, що влада повинна створити умови для появи внутрішніх інвесторів, які будуть утримувати ринок від падіння.