Ринок нерухомості чекає ажіотаж

Вже цього літа варто очікувати збільшення кількості угод купівлі-продажу нерухомості.

Про це заявив президент Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко в своєму блозі на korrespondent.net.

На його думку, зростання угод може стати наслідком введення обов’язкового безготівкового розрахунку при покупках вартістю понад 150 тис. грн. з 1 вересня 2013 року.

Охріменко зазначає, що на даний момент купівля-продаж нерухомості на вторинному ринку дуже часто оплачується готівковою валютою, а от з 1 вересня 2013 року так вже не вийде. Безготівкові розрахунки між фізичними особами на території України здійснюються лише в гривні, тому валюта тут ніяк не підійде.

«Можна з великою впевненістю сказати, що зараз різко зросте кількість угод з купівлі-продажу нерухомості. Українці по своїй наївності, або точніше боязливості, будуть поспішати купити те, що вони збиралися купити до 1 вересня, щоб можна було розрахуватися за старим – готівковими доларами. Можливо, навіть хтось візьме невеликий кредит, якщо йому буде не вистачати невеликої суми для покупки нерухомості. Але найчастіше будуть знімати валюту з банківських депозитів і купувати нерухомість. В першу чергу квартири. Може частково і вдома, і земельні ділянки”, – пише у своєму блозі Охріменко.

Він також підкреслив, що реагувати зростанням попиту на введення будь-яких, навіть незначних обмежень – це вже сформована традиція в Україні. Втім, Охріменко так і не зміг спрогнозувати, чи зростуть ціни на нерухомість у зв’язку з зростанням попиту та обмеженням готівкових розрахунків.