Ринок комерційної нерухомості «оживе» через півтора року

На ринку комерційної нерухомості може статися прорив. Однак станеться він лише у другій половині 2013года і тільки тоді, коли банківські структури почнуть активно кредитувати проекти.

Про це повідомив керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман.

За його словами, при несприятливому розвитку подій стагнація на ринку будівництва та нерухомості України може протривати ще кілька років.

Найман стверджує, що банківська система ще не готова нарощувати кредитування, тим більш довгострокове.

За словами експерта, в Україні все ще існують значні девальваційні ризики, які стримують потенційних покупців нерухомості.

«І, незважаючи на те, що у комерційній нерухомості зберігається певний попит, покупці звертають увагу лише на об’єкти низького цінового рівня, що, зокрема, пояснюється загальною стагнацією в економіці», – пояснив Найман.

Варто зазначити, що даними компанії DTZ, у більшості випадків комерційні банки в першому півріччі 2012р. були готові надати фінансування лише в межах $5-10 мільйонів і на незначний строк до трьох років. А внаслідок високого рівня ризиків у країні багато експертів прогнозують подальше скорочення обсягів кредитування в секторі комерційної нерухомості в Україні.

Між тим, експерти переконані, що незначні поліпшення можуть статися лише до літа 2013р., але загальне зниження купівельної спроможності, макроекономічні показники і певні труднощі на законодавчому рівні такого прориву сприяти не будуть.