Ринок комерційної нерухомості Києва продовжує набирати обертів

За підсумками першого півріччя обсяг існуючих якісних офісних площ в Києві досяг 1,2 млн. кв. м. Темпи зростання нової пропозиції залишаються на низькому рівні. З початку року було введено в загальній складності близько 45 тис. кв. м. Всі нові об’єкти є офісними центрами класу В, повідомляється в новому звіті компанії Jones Lang LaSalle по розвитку ринків офісних і торгових площ Києва за перше півріччя 2011 р.

Тенденція зростання попиту на офісні приміщення зберігається. У першому півріччі 2011 року обсяг угод оренди збільшився на 33% порівняно з аналогічним періодом минулого року. На сьогоднішній день офісні приміщення орендують в основному компанії вже присутні на ринку. Серед них найбільш активними залишаються міжнародні компанії, причому тут домінують виробничі і компанії бізнес-послуг. Характерною особливістю стало відновлення попиту з боку банків і фінансових установ. Наприклад, «Сведбанк» орендував 4 500 кв. м. в БЦ «Bridge». Консультантом угоди виступила компанія Jones Lang LaSalle.

У першому півріччі 2011 року за участю компанії Jones Lang LaSalle було здано в оренду 20 640 кв. м офісних площ. Серед найбільш великих угод варто відзначити укладення договорів оренди з «ТНК-ВР» в БЦ «Елевен» на 5 923 кв. м, а також з міжнародною ІТ-компанією Ericsson у БЦ «Форум Бізнес Парк» (2 184 кв. м), однієї з західних фармацевтичних компаній в БЦ «Горизонт Парк, фаза 2» (1 746 кв. м), українським банком в БЦ «Форум Кінетик» (1 717 кв. м).

Ставки оренди в першому півріччі поточного року залишалися стабільними. Так, для офісів класу А вони знаходилися в діапазоні 360 – 420 дол./ кв. м в рік, для офісів класу B становили 216 – 300 дол/ кв. м в рік. Однак у силу низького обсягу нової пропозиції на тлі зростаючого попиту ми очікуємо їх зростання в другій половині року.

Ринок торговельної нерухомості Києва також продовжує активно розвиватися. Міжнародні торговельні оператори продовжують цікавитися столичним ринком, однак відсутність якісної пропозиції істотно обмежує їхні плани розвитку. Знаковою подією першого півріччя 2011 року стало відкриття першого флагманського магазина мережі Gap на вул. Хрещатик, 50 площею 1 200 кв. м. Консультантом угоди щодо передачі в оренду приміщення виступила компанія Jones Lang LaSalle. В цьому році свої перші магазини в Києві відкрили також німецький New Yorker і іспанська Oysho (Inditex Group).

За підсумками першого півріччя 2011 року частка вільних площ в якісних торгових центрах Києва склала близько 2%, максимальна орендна ставка – 1 116 дол./кв. м в рік.

Олена Бозаджі, керівник відділу досліджень в Києві компанії Jones Lang LaSalle, зазначила: «Ринок комерційної нерухомості впевнено набирає обертів. Збільшення обсягу угод в офісному секторі, поява нових міжнародних операторів рітейлу – яскраве тому підтвердження. Дані факти будуть стимулювати девелоперів та інвесторів до розвитку нових якісних проектів як торгових, так і бізнес-центрів».