Розвиток готельної нерухомості чинить тиск на ринок оренди житла в Ялті

Створення в Ялті найбільшого в Європі комплексу відпочинку може зробити істотний вплив на ринок оренди житла міста.

Передбачається, що на об’єкті вартістю в 1 млрд. гривень буде одноразово розміщуватися 6 тис. осіб. При цьому загальна кількість готельних номерів складе в комплексі 2500 одиниць. Такий різкий приріст номерного фонду найімовірніше матиме низхідний тиск на місцевий ринок житла, відтягнувши з останнього значну частину потенційних орендарів. Це ж, між іншим, здійснюють й інші ініціативи влади щодо відкриття в місті готелів до міжнародних готельних операторів. Зокрема мова йде про відкриття готелю «Континенталь» і реконструкції вже існуючої готелі Ореанда.

Без наявності детальних даних щодо вартості проживання в комплексі судити про його потенційних конкурентів передчасно. Разом з тим можна припустити, що відкриття об’єкта, перш за все, вдарить по орендованого житла середнього і вищого цінового сегмента. Середня вартість продажу такого склала за даними ZHITLO.net.ua у липні 13 318 грн. за кв. м. При цьому початковий рівень цін на ринку оренди становив 1 тис. гривень на місяць.

На цьому тлі вищезазначений проект реалізовуватиметься за сприяння компанії «Ялта-Інтурист».

При цьому там же цитуються слова Сергія Ілаша, мера міста Ялти: «Пройшли переговори власниками “Ялта-Інтурист”, які уклали меморандум з кримським урядом, щоб у найближчі три-чотири роки інвестувати в Ялту більше 1 мільярда гривень. Завершення цього масштабного проекту до 2017 року дозволить створити близько 1300 нових робочих місць, збільшити кількість відпочиваючих в комплексі до 150 тисяч чоловік у рік і більше, збільшити податкові надходження в місцевий бюджет на 13 мільйонів гривень в рік».

Загалом же середня вартість квартир на вторинному ринку нерухомості Ялти знизилася з червня по липень на 1,76% до 13 034 грн. за кв. м. Новобудови за цей же період, навпаки, подорожчали на 8,02% до 14 045 грн. за кв. м. Для порівняння, середня вартість квартир у місті збільшилася на 0,97% до 13 318 грн. за кв. м.

Середня вартість індивідуальних житлових будинків склала у липні 4 371 673 грн., що на 0,03% менше, ніж місяцем раніше. Земля для індивідуального житлового будівництва, садівництва та ведення сільського господарства коштувала у липні 98 419 грн. за сотку. Початкова вартість оренди окремо взятої одиниці житла становила 1 тис. гривень на місяць, що відповідає даним місяцем раніше.

Всього ж в базі даних порталу ZHITLO.net.ua містилася інформація про 121 квартирі, що реалізовується в Ялті. Кількість експонованих житлових будинків та земельних ділянок дорівнювало відповідно 34 і 35 одиниць.

В цілому ж за останні п’ять років в Ялті було реалізовано п’ять великих інвестиційних проектів на загальну суму 72,6 млн. доларів. Реалізація даних проектів сприяє розвитку місцевого ринку нерухомості за рахунок залучення потенційних орендарів і покупців житла. Разом з тим у міру розвитку туристичної інфраструктури все більша частина відпочиваючих віддають перевагу зупинятися в готелях, пансіонатах або ж дохідних будинках. Все це надає низхідний тиск на ринок оренди, підвищуючи на ньому конкуренцію і частково уповільнюючи темпи зростання орендних ставок.