Розроблений новий проект закону про ріелторів

Асоціація фахівців з нерухомості України (АФНУ) розробила власний проект закону, що регулює ріелторську діяльність.

Про це президент АФНУ Сергій Злидень повідомив на прес-конференції, передає “Інтерфакс-Україна”. “Законопроект не лобіює інтересів ніяких ріелторських груп та інвесторів”, – сказав Сергій Злидень. За його словами, в розробці законопроекту брали участь фахівці АФНУ, ріелтори і інші учасники ринку.

У свою чергу, керівник комітету з юридичних питань АФНУ Юрій Піта повідомив, що законопроект базується на ринкових принципах і, зокрема, не передбачає встановлення тарифу на послуги ріелтора в розмірі 3% вартості угоди, а також інших обмежень, які неприємні принципам ринкових відносин.

Нагадаємо, в липні 2012 року Міністерство економрозвитку і торгівлі знову запропонував врегулювати ведення ріелторської діяльності на законодавчому рівні, наділивши при цьому МЕРТ правом видавати сертифікати суб’єктам ріелторської діяльності та вести державний реєстр суб’єктів ріелторської діяльності, тоді як у попередньому варіанті законопроекту ці функції закріплювалися за Фондом держмайна (ФДМ). Нова версія законопроекту “Про особливості ведення ріелторської діяльності” розроблена за дорученням президента України Віктора Януковича.

В Україні вже неодноразово робилися спроби законодавчого врегулювання ріелторської діяльності, проте безрезультатно. Зокрема, Верховна Рада в червні 2007 року не підтримала законопроект №3499 “Про ріелторську діяльність”, спрямований на регулювання на законодавчому рівні ріелторської діяльності на ринку нерухомості країни, розроблений народним депутатом від Партії регіонів Ігорем Прасоловим.

Після цього В. Прасолов 7 липня 2011 року зареєстрував у парламенті новий законопроект №8781 “Про ріелторську діяльність”, концептуальною відмінністю якого від попереднього однойменного законопроекту була його орієнтованість насамперед на захист прав споживачів ріелторських послуг.

У той же час президент України Віктор Янукович в листопаді 2011 року доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову до 30 січня 2012 року забезпечити підготовку та внесення на розгляд Верховною Радою законопроекту про ріелторську діяльність. І на виконання цього доручення МЕРТ в березні 2012 року оприлюднив на своєму сайті законопроект “Про особливості ведення ріелторської діяльності”, який поки ще не зареєстрований у парламенті. Однак ряд громадських ріелторських організацій звернулися до керівництва країни з проханням взяти за основу законопроект про ріелторську діяльність, автором якого виступає народний депутат Ігор (фракція Партії регіонів), а не проект документа МЕРТ.