Розроблена інноваційна система захисту будівельників від падіння з висоти

В Україні розробили інноваційну систему захисту працівників будівельної галузі від падіння з висоти і травм.

Про це під час наради щодо забезпечення належних умов праці на будівництві повідомив головний інженер ПАТ “Трест “Київміськбуд-3” Валерій Безвинный.

Ст. Безвинный розповів, що на ринку України до недавнього часу існували лише системи вертикальних огороджувальних конструкцій західних виробників.

“Але для того, щоб забезпечити ними всі об’єкти будівництва потрібно сотні тисяч євро, адже вони дуже дорогі. Тому ми почали думати над тим, щоб розробити щось своє, щоб це відповідало усім вимогам ДБН (державних будівельних норм – Ред.). Це система захисту, висота конструкцій якої становить 9 м 30 см, максимальна ширина – 4 м, можна і менше. Вона може використовуватися на висоті 100 м з максимальною навантаженням, передбаченої ДБН”, – сказав В. Безвинный.

Він зазначив, що на одній з будівельних майданчиків “Київміськбуду” відповідна система простояла всю зиму, що підтвердило її стійкість до суворих погодних умов. Система захищає три поверхи поспіль, установка конструкції не вимагає спеціальних умов.

“Система підводиться до будівництва, фіксується “захватками” і вона готова. Робітники, які вже працювали на захищеному поверсі, кажуть, що без неї працювати вже не хочуть. Впасти з такої захистом практично неможливо – потрібно через неї цілеспрямовано перелазити. Тобто коли робітник працює, у нього за спиною суцільний паркан, і це безпечно. На мою думку, система повинна застосовуватися, адже вона захищає найдорожче – життя і здоров’я”, – зазначив В. Безвинный.